"Москва була б задоволена певним приниженням Пашиняна, яке могло б призвести до його повалення", - Піонтковський

У РФ не приховують невдоволення зміною влади у Вірменії внаслідок народного обурення.

У протистоянні навколо Нагірного Карабаху влада президента РФ Володимира Путіна намагається "покарати" Вірменію, де до влади прийшов прем'єр-міністр Нікол Пашинян. Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський, який живе у США, передають Патріоти України.

"Конфлікт був неминучим, а щодо часу, мені здається, [президент Азербайджану Ільхам] Алієв вибрав момент дуже точно. По-перше, на піку неоімперських амбіцій [президента Туреччини Реджепа] Ердогана і на дні російсько-вірменських відносин. Росія, путінська влада, не приховує свого крайнього невдоволення Пашиняном і загалом фактом приходу до влади людини внаслідок народного обурення", – сказав він.

Політолог вважає, що "це прецедент, який для Путіна особисто абсолютно неприйнятний". Піонтковський звернув увагу, що 27 вересня до звернення до народу Азербайджану Алієв, "окрім повторення всіх речей територіальних цінностей, захисту території, повторив один стандартний абзац кремлівських пропаганд...нів про соросівський переворот, державний переворот у Вірменії і про соросятко Пашиняна".

"Зробив він це не тому, що за вказівкою Кремля повторює якісь прописи, а це був дуже хитрий хід. Він тиснув на болючі ерогенні зони особисто Путіна, апелював до того, що вірменська влада – це породження Сороса, американців. І він знав, що Москва була б задоволена певним приниженням Пашиняна, яке могло б призвести до його повалення і до повернення колишнього клану, що має дуже тісні стосунки із самим Путіним. Ось така комбінація зовнішніх чинників, російського і турецького, спонукала азербайджанську владу вибрати момент цього контрнаступу", – пояснив російський політолог.

За його словами, у Кремлі "намагаються розіграти невелику двоходівку". "Вони передбачали різку й активну реакцію Туреччини. Тому зараз два мотиви – покарати людину, яка повалила близький, дружній за духом Путіна режим, і зміцнити свої геополітичні позиції на Кавказі, яким, вочевидь, тепер загрожує Туреччина. Ось ці два мотиви борються у свідомості першої особи і в боротьбі кланів навколо трону. Мені здається, у Кремлі зараз таке бачення ситуації: спочатку потрібно довести до розв'язання тактичне завдання", – сказав Піонтковський.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...