Сполучені Штати та їхні європейські союзники ведуть активні пошуки альтернативи російському газу на випадок серйозного загострення конфлікту між Україною та Росією, інформують Патріоти України.
Як пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням, союзники звернулися до кількох великих імпортерів природного газу в Азії з пропозицією відправити їхнє паливо до Європи у разі ескалації обстановки навколо України. У фокусі уваги американців та європейців опинився навіть Китай.
Адміністрація президента США Джо Байдена контактувала з офіційними особами у Японії, Південній Кореї, Індії та КНР. При цьому два джерела уточнюють: взаємодія з Пекіном мала обмежений характер. Американська сторона намагається надати Європі гарантії того, що вона не зіткнеться з дефіцитом "блакитного палива", якщо Росія вчинить військове вторгнення в Україну. На Заході стурбовані, що Кремль може відреагувати на будь-які нові санкції проти себе скороченням постачання газу до Європи, яка близько 40% імпорту газу отримує із РФ. Варто зазначити, що у серпні 2021 року імпорт природного газу до Китаю становив рекордні 3,79 млн т/міс. Паливо, що поставляється газопроводами, обходиться Пекіну в 227 доларів за тисячу кубометрів. Китай імпортує трубопровідний газ з Росії, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану та М'янми.
Незважаючи на те, що за підсумками січня 2022 року російська компанія "Газпром" скоротила експорт газу до країн далекого зарубіжжя на 41,3% у річному вираженні, постачання до Китаю газопроводом "Сила Сибіру" зростає, інформує прес-служба компанії. Крім переговорів з великими імпортерами природного газу, влада США контактує з виробниками "блакитного палива", намагаючись з'ясувати, чи зможуть вони наростити видобуток в екстреній ситуації. До цих країн входять Катар, Нігерія, Єгипет і Лівія У матеріалі зазначається: на світовому газовому ринку не так багато резервних потужностей, тому жоден із виробників не може дати гарантії того, що зможе прокачати набагато більше газу в найкоротші терміни. За словами міністра енергетики Катару, країни, що є одним із найбільших у світі експортерів зрідженого природного газу, жодна з держав не здатна забезпечити ті обсяги, які будуть потрібні Європі.
Деякі види українських безпілотників досягли рекордної дальності ураження. Зокрема, оптоволоконні FPV-дрони можуть завдавати удари на 40 км та мають стійкість до ворожого РЕБ. Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр України – міністр цифрової транс...
Російські окупанти хочуть підійти до Мирнограда (Донецька область) та намагаються зробити оточення в цьому районі. Ключовими воротами та битвою, яка, скоріше за все, буде розгортатися дорогою до цілі – є населений пункт Гришине.Таку думку в інтерв'ю OB...