Мовна політика, або "Какая разница?!": За останній рік різко зменшилось виробництво фільмів, озвучених українською

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь додав, що варто не лише належним чином фінансувати українське кіно, а й забезпечити прозорі умови проведення конкурсу на держфінансування проєктів.

Кількість фільмів, знятих і озвучених державною мовою за 2020 рік, зменшилась майже в половину. Такий висновок зробили після моніторингу дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці, передають Патріоти України.

Згідно з інформацією, яку надало Державне агентство України з питань кіно, кількість фільмів, знятих, дубльованих та озвучених українською мовою, зменшилась в 4,6 раза. Так, 2019 року картин було 523, а 2020 року, станом на 1 жовтня, – лише 286. Серед них державною мовою зняли 34 стрічки у той час, як торік – 159, продублювали – 104 фільми у порівнянні з 210, озвучили українською мовою – 123 на противагу 208 минулого року. Суттєво зменшилась і кількість фільмів, субтитрованих державною мовою – з 58 до 19.

"На жаль, бачимо тенденцію до значного зменшення кількості стрічок, які виходять українською мовою, що, на моє переконання, свідчить про необхідність посилення державної підтримки українського кінематографа", – наголосив Тарас Кремінь.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь додав, що варто не лише належним чином фінансувати українське кіно, а й забезпечити прозорі умови проведення конкурсу на держфінансування проєктів. Тому вітчизняні стрічки повинні відповідати як критеріям якості, так і національним інтересам.

Британія надала Україні 2000 протитанкових гранатометів і готова дати ще більше озброєння

четвер, 20 січень 2022, 11:21

Лондон сподівається, що його приклад надихне інших членів НАТО, котрі наразі коливаються через передбачуване невдоволення Москви. Британія готова передавати для Києва ще більше озброєнь, запевнив голова британського Міноборони Бен Воллес. За його даним...

Поправка від Білого дому: "На будь-який перетин кордону України силами Росії буде "жорстка відповідь", - Джен Псакі

четвер, 20 січень 2022, 11:04

У Білому домі заявляють, що будь-який перетин кордону України військовими Росії розцінюватимуть як нове вторгнення, на яке буде «жорстка відповідь». Таким чином відкоригувавши трактовку заяви Байдена про різномасштабну реакцію Заходу в залежності від м...