Мовна політика, або "Какая разница?!": За останній рік різко зменшилось виробництво фільмів, озвучених українською

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь додав, що варто не лише належним чином фінансувати українське кіно, а й забезпечити прозорі умови проведення конкурсу на держфінансування проєктів.

Кількість фільмів, знятих і озвучених державною мовою за 2020 рік, зменшилась майже в половину. Такий висновок зробили після моніторингу дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці, передають Патріоти України.

Згідно з інформацією, яку надало Державне агентство України з питань кіно, кількість фільмів, знятих, дубльованих та озвучених українською мовою, зменшилась в 4,6 раза. Так, 2019 року картин було 523, а 2020 року, станом на 1 жовтня, – лише 286. Серед них державною мовою зняли 34 стрічки у той час, як торік – 159, продублювали – 104 фільми у порівнянні з 210, озвучили українською мовою – 123 на противагу 208 минулого року. Суттєво зменшилась і кількість фільмів, субтитрованих державною мовою – з 58 до 19.

"На жаль, бачимо тенденцію до значного зменшення кількості стрічок, які виходять українською мовою, що, на моє переконання, свідчить про необхідність посилення державної підтримки українського кінематографа", – наголосив Тарас Кремінь.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь додав, що варто не лише належним чином фінансувати українське кіно, а й забезпечити прозорі умови проведення конкурсу на держфінансування проєктів. Тому вітчизняні стрічки повинні відповідати як критеріям якості, так і національним інтересам.

Хіти тижня. Для нього війна закінчилась? Голова фракції "Слуга народу" вимагає скорочення ЗСУ, щоб грошей вистачало (відео)

четвер, 22 жовтень 2020, 20:00

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив за скорочення чисельності української армії, передають Патріоти України. Він вважає, що гроші, які звільняться у такий спосіб, можна направити на переозброєння Збройних сил України. П...

"Непереможна" армія Х...йла: У Росії п'яні строковики на БМП заблукали і рознесли бетонний паркан аеропорту (відео)

четвер, 22 жовтень 2020, 19:58

Очевидці кажуть, що строковики летіли на БМП, після чого в буквальному сенсі увірвалися на територію аеропорту. Як розповіли свідки, БМП на повній швидкості влетіла в огорожу аеропорту. У БМП їхали молоді строковики. За даними РосЗМІ і телеграм-каналів...