Може стати гарантом безпеки: Куса розповів, як буде змінюватися позиція Китаю щодо України

Найближчим часом Китай буде продовжувати займати ту ж позицію щодо війни в Україні, що і зараз. Про це розповів експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса. На його думку, Китай буде дотримуватися позиції "ми не з Заходом, ми не хочемо розгрому Росії, ми не хочемо розгрому України", передають Патріоти України.

"Для них ідеально, щоб ця війна закінчилася наступним чином: Росія буде частково ослаблена і буде все більше пов'язана з Китаєм, а по Україні всі прийдуть до якогось компромісу. Не важливо до якого - головне, щоб це був компроміс, тому що для Китаю достатньо вже того, що Росія завдала серйозного удару по західній системі міжнародних відносин", - зазначив Куса.

За словами експерта, єдине, що хвилює Китай – щоб Росія як держава не розвалилася. "Буде Путін чи не Путін - взагалі не особливо цікавить Пекін. Їм головне, щоб Росія залишилася єдиною державою, тобто не створилися ніякі ризики безпеки вздовж кордону з Китаєм, тому що Пекіну зараз це не в тему. Ідеально, якщо ситуація по Україні буде вирішена на основі домовленостей в Стамбулі кінця березня - гаранти безпеки щось гарантують і серед них Китай. Тому що Китай хотів би стати одним із зовнішніх грантів, нарівні з іншими-зі Штатами, Британією", - говорить Куса. За словами експерта, на глобальному рівні Китай хоче стати другим центром впливу нарівні з США.

"На відміну від біполярної системи міжнародних відносин в період Холодної війни, вплив глобальних лідерів - Китаю і Штатів - буде не таким всюдисущим, як радянський або американський в минулому столітті. Хоча і США, і СРСР теж не були всемогутніми і не могли на все впливати, а тут вплив буде ще меншим", - пояснює Куса.

Він додає, що на даний момент Китай намагається сформулювати свій підхід до України, саме виходячи з глобальних завдань. "Частково він його вже сформулював - вони не допомагають Росії, оскільки якби вони допомагали, вони б стали ізгоями, а для лідера це не дуже добре. З іншого боку, вони не хочуть тотальної перемоги Заходу в Україні, тому що це послабить позицію Китаю", - уточнив Куса.

Визначити подальші позиції Китаю, вважає експерт, повинен осінній з'їзд Компартії Китаю. "Там якраз повинні вирішити, чи залишиться при владі Сі Цзіньпін, тому що є інформація про те, що можуть зробити ставку на інших – є речі, якими незадоволені в його правлінні, є речі, які подобаються", - зазначив Куса.

"Ми вже точно це знаємо": Росія замовила знищення торгового центру в Варшаві, - Туск

неділя, 11 травень 2025, 22:59

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що велику пожежу у торговельному центрі Marywilska у Варшаві спричинив підпал на замовлення російських спецслужб, передають Патріоти України. «Тепер ми точно знаємо, що велика пожежа торговельного центру Mary...

Очільник МЗС України не вірить, що Путін приїде на переговори до Стамбула

неділя, 11 травень 2025, 22:49

Імовірність приїзду Володимира Путіна на переговори із Володимиром Зеленським у Стамбулі є дуже низькою. Про це на платформі Х написав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передають Патріоти України. Так, він зробив ретвіт повідомлення през...