Протиповітряна оборона Польщі вирішила не збивати російську ракету, яка в ніч на 24 березня порушила повітряний простір країни, а просто спостерігати за нею - тим самим вибравши "найлегший шлях". Військові могли б уразити ціль у випадку, якби ракета збилася з курсу або цілеспрямовано летіла вглиб польської території, передають Патріоти України.
Такою думкою в коментарі OBOZ.UA поділився військово-політичний оглядач Ігор Левченко. Він зазначив, що ракети РФ не вперше залітають на територію Польщі, яка, до речі, є членом НАТО.
Українцям, звичайно, хотілося б, щоб реакція керівництва Польщі (як і керівництва Північноатлантичного альянсу) була б "активнішою, агресивнішою й дієвішою".
"Чому в попередні рази поляки почали піднімати бойову авіацію? Тому що тут є два варіанти, якщо ракета до них залітає. Якщо вона просто там, грубо кажучи, збилася з курсу, втратила орієнтування, поламалася і летить чорт знає куди. Тобто полетіла кудись у глибину польської території. Або це робиться навмисно, вона і мала кудись летіти – це один варіант. У принципі, для них самих важливо такі ракети збивати", – сказав експерт.
Другий варіант – як під час атаки 24 березня – це коли ціль порушила польський повітряний простір, але ППО й радіоелектронним засобам видно, що ракета розвертається назад в Україну. Поляки, за словами Левченка, зрозуміли, що "це не їхня справа".
"Вони просто в цій ситуації обрали найбільш легкий для себе шлях – нічого не робити, а спостерігати. Тому це саме так і відбулося", – зазначив військово-політичний оглядач.
Він вважає, що Україні потрібно максимально використати цю ситуацію й вимагати від союзників надання нових систем ППО, збільшення кількості Patriot або SAMP/T.
"Бо ми бачимо, що сьогодні (25 березня. – Ред.) був удар балістичними ракетами по Києву і в принципі ракети були збиті. Звичайно, це комплекс Patriot спрацював, але ж такі комплекси бажано, щоб вони прикривали всі великі міста, критичні об'єкти інфраструктури. Наприклад, ми знаємо, що у Львівській області удари наносились по об'єктам "Нафтогазу", підземним газосховищам... Це вперше, наскільки я розумію, відбувалося саме по такій інфраструктурі – при тому вони дуже хотіли її уразити, тому що наносили удари "Кинджалами". Тому бажано, щоб такий обʼєкт також був прикритий комплексом типу Patriot. Тому треба правильно використати цей момент у політичних, дипломатичних та інших цілях", – пояснив Левченко.
На його думку, для РФ, можливо, будуть дипломатичні наслідки. Також є ймовірність, що поляки підтягнуть до українського кордону більше ППО. Однак #Захід буде намагатися будь-якими силами уникати входження в прямий конфлікт із Кремлем".
"Розраховувати на те, що їхня відповідь буде якоюсь такою дієвою, агресивною – поки що немає таких передумов", – упевнений експерт. Можливо, ситуація зміниться, якщо російська ракета завдасть збитків на території Польщі. Однак Варшава не почне завдавати ударів по Москві. "Максимально, що вони можуть зараз робити – це посилювати нас. Треба на цьому постійно наполягати і цю тему активно використовувати. Росіяни, знову ж таки, можливо, дали нам черговий козир і черговий довод у діалозі із Заходом щодо посилення нашої системи ППО", – заявив Левченко.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...