"Ми не в такій ситуації, як Україна, але": Франція готується до великої війни на території Європи, - Politico

Франція готується до великої війни на території Європи, – Politico

Французькі війська готуються до високоінтенсивного конфлікту на території Європи проти ворога, який може зрівнятися з ними за вогневою міццю. Про це повідомляє видання Politico, передають Патріоти України.

Полковник Аксель Деніс заявив, що бойові дії в Україні повернули повномасштабну війну в Європу. Він керує центром бойової підготовки в Майї-ле-Камп на сході Франції. Він додав, що Франція готується до культури пильності в найкоротші терміни.

Видання пише, що умови підготовки військ у центрі бойової підготовки максимально наближені до реальних полів бою. Відтворюються звук, жар і світло артилерійського вогню, всюди розкидані несправжні міни, а радіозв'язок може бути перерваний без попередження.

Табір площею 120 квадратних кілометрів є унікальним у Франції. Його площа перевищує розмір Парижа і це єдине місце, де різні підрозділи французької армії, а саме піхота, бронетехніка, артилерія та інженери, які зазвичай розкидані по всій країні, можуть проводити спільні навчання. Це також єдине місце, де цілий рік тренуються два десятки танків "Леклерк".

Офіцери не називають потенційних ворогів, але навчання спрямоване на підготовку військ до боротьби з таким противником, як Росія.

Після десятиліть військових операцій в Африці Франція все більше зосереджується на східному фланзі Європи — і її збройні сили повинні викликати довіру, заявив у січні головнокомандувач армії генерал П'єр Шилл. До 2027 року французька армія прагне бути здатною розгортати одну дивізію чисельністю близько 25 000 солдатів за 30 днів.

“Ми не в такій ситуації, як Україна, але ми є частиною коаліції, а це накладає певні зобов'язання, — сказав він. — Поняття довіри до колективної оборони, особливо в НАТО, є дуже важливим”.

Загальновійськова війна

За сценарієм, розробленим для французьких курсантів, їхня мета полягає в тому, щоб сповільнити супротивника, роль якого виконують досвідчені військові, які постійно дислокуються в CENTAC. Це нелегке завдання. Головний урок України, за словами офіцерів навчального центру, полягає в тому, щоб уникати лобових атак, які призводять до величезних жертв і не можуть відкинути ворога.

Натомість піхота, бронетехніка, інженери та артилерія, об'єднані з новими технологіями, такими як дрони, що передають інформацію назад військам і забезпечують забійну силу на полі бою, мають працювати разом. "Війна в Україні посилила важливість загальновійськового бою. Це єдиний спосіб боротися", - сказав один із підполковників.

Проблеми на полі бою в Україні

Французькі військові заявили, що армії, нездатні об'єднати танки, артилерію та піхоту, наражаються на величезний ризик, що продемонстрували обидві сторони війни в Україні. "Що драматично в Україні, то це те, що танки діють поодинці й, отже, більше не діють взагалі", - сказав полковник Аксель Деніс.

Нездатність координувати свої дії є однією з причин, чому ні Україна, ні Росія не змогли прорвати добре підготовлену оборону, яка наразі домінує на лінії фронту протяжністю понад 1000 кілометрів.

“Збройні сили Росії недостатньо підготовлені та забезпечені ресурсами для ведення загальновійськових дій”, — зазначає Асоціація сухопутних військ США. Це змусило Москву покладатися на марнотратні атаки “живою силою”, а не на швидкі перемоги.

Але й Україна не опанувала цей підхід, за словами Гійома Анселя, колишнього французького військового офіцера, що призвело до нинішнього глухого кута. Українські солдати, які проходять навчання по всьому Заходу, зараз опановують такі складні навички.

Умови навчання

Фінальна вправа на полігоні у Франції триває 96 годин. Солдати сплять у середньому чотири години на добу, зазвичай у незручних військових машинах. Їм доводиться переміщатися кожні п'ять хвилин, інакше їм доведеться зіткнутися з фальшивими вибухами.

"Якщо їхня реакція недоречна, накладається штраф", - сказав полковник Аксель Деніс. За його словами, це фізичне протистояння, але, перш за все, воно пов'язане з бажанням протриматися, боротися і домінувати. Стажери беруть участь у радіоелектронній війні, розв'язують проблеми логістики та хімічної загрози, а також їм доводиться ухвалювати важливі рішення.

Солдати також вчаться працювати з картами замість комп'ютерів і телефонів — у так званому “зниженому режимі”, — щоб бути готовими до ситуацій на полі бою, коли мережі глушаться їхніми супротивниками.

У час, коли всі постійно перебувають на гіперзв'язку, інструктори CENTAC хочуть, щоб військовослужбовці усвідомлювали ризики, пов'язані з перебуванням в Інтернеті. “Смартфони та соціальні мережі становлять реальну загрозу для солдатів, — сказав підполковник Вінсент. — Ворог має засоби для виявлення сигналів і веде артилерійський вогонь по виявлених місцях; один капітан втратив всю свою команду через смартфон”.

Полегшив роботу ЗСУ: Окупант біля Гуляйполя застрелив командира через тортури і здирництво в підрозділі

середа, 22 січень 2025, 8:50

На Запорізькому напрямку російські окупанти влаштували самосуд над командиром відділення гранатометного взводу. Один із загарбників розстріляв свого командира з автомата Калашникова через тортури та здирництво у підрозділі, передають Патріоти України. ...

На концерті Кобзона значно посилився аншлаг, підскочила і утилізація артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 22 січня

середа, 22 січень 2025, 7:57

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.01.25 орієнтовно склали: