Росія має таку кількість бронетехніки, завдяки якій може воювати проти Україні ще щонайменше два роки. Водночас дуже великий людський ресурс, який Москва може озброїти найпростішою зброєю, дозволить країні-агресорці й далі закидувати фронт великими піхотними валами за прикладом Бахмута, передають Патріоти України.
Таку думку ексклюзивно OBOZ.UA висловив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник. За його словами, на здатність Росії вести війну впливають три фактори – фінанси, кількість бронетехніки та людський ресурс.
"Треба комбіновано підходити до ситуації – гроші, мотлох і люди, три моменти. Що таке мотлох? Бронетехніка, яка є на складах. Ми зараз орієнтовно майже 7 тисяч танків знищили і майже 11 тисяч артилерії, це головний ударний потенціал різної бронетехніки на початку війни, різної всілякої було від 15 до 20 тисяч, це найбільший запас у світі, який існує в природі, більшого не було. Якщо умовно це 15 тисяч, іти за принципом, що з трьох машин ліплять одну, то 15 ділимо на три і маємо ще 5 тисяч, при теперішньому темпі війни це твердих два роки", – сказав експерт.
Петро Черник додав, що аналогічна ситуація в окупантів із артилерією, однак найголовніший їхній ресурс – це люди, адже РФ воює великими піхотними волами, за "класичною Сталінською методичкою".
"Русскіє" не можуть програти на полі бою, скільки солдатських життів треба затратити, стільки і затратять. Путін постійно каже: "Нас неможливо перемогти на полі бою, у нас є майже нескінченний людський ресурс". Він скінченний, але він дуже великий на цю хвилину, від півтори мільйона до трьох мільйонів", – зазначив експерт.
За його словами, навіть якщо "йти по нижній планці" – взяти до уваги півтора мільйона осіб, Росія може поставити їх у стрій, дати автомат Калашникова, "одягнути в куфайку, взути в кирзаки, дати жменьку сухарів, а то й нічого не дати" та кинути воювати проти України.
"100 бойових грам – це практика Другої світової війни, це правда, перед великими операціями наступальними всім наливали по 100 грамів спирту, навіть не горілки, а спирту, це історичний факт. Залізничними ешелонами цей спирт возили, були спеціальні команди, які його охороняли, справа йшла на ураження, якщо хтось спробував до нього дістатися", – нагадав експерт.
Тож така тактика виглядає цілком реалістичною в лавах армії РФ і сьогоді. "Запросто, автоматів Калашникова за всю історію з 47-го року, коли був створений перший АК- 47, дотепер, а завод не стоїть, завод у Тулі працює, їх виробляє на конвеєрі, виготовили більше ніж 100 мільйонів. Вдумайтесь у цю цифру. 100 мільйонів на складах немає, але кілька мільйонів точно є. А ще є рушниця Мосіна – 37 мільйонів. А є ще самозарядний карабін Симонова – 15 мільйонів, а є зброя другої світової ППШ, ППС – 8 мільйонів. Озброїти елементарною найпростішою зброєю, і, як у Бахмуті, великими піхотними валами закидати все, що можна, вони зможуть", – пояснив Петро Черник.
"У Путіна дуже проста зрозуміла дихотомія. Поразка – це в його розумінні навіть вихід на розмежування – тобто ми втиснули окуповані території до лютого 2022 року. Чи це можливо? Цілком, це теж поразка, він цього допустити не може. А де точка надлому і для нас і для них? Даруйте, цього ніхто не знає на планеті. Чи вона буде? 100 відсотків. Питання коли і на чию користь. Все, що треба розуміти", – сказав експерт.
Американська розвідка частково розсекретила звіт, у якому йдеться про цілеспрямовані вбивства політичних опонентів володаря Росії Володимира Путіна, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Згідно зі звітом Національної розвідки США, низка...
Хоча європейці доволі нервово ставляться до обраного президента Дональда Трампа, ґрунтуючись на його передвиборчому гаслі «Америка понад усе» і репутації критика НАТО, поступово влада країн Європи «мириться» з його поверненням до Білого дому. Таку думк...