На суші вже отримали переконливі результати: Французи планують випробувати потужний бойовий лазер у морі (відео)

Французькі військові протестують лазерну систему HELMA-P для протидії безпілотникам в морі. Як повідомили ВМС Франції, це станеться наступного року, передають Патріоти України.

Військові вважають основною перевагою лазерної зброї її практично необмежений боєзапас: випромінююча установка стріляє до тих пір, поки не перестає отримувати енергію від джерела живлення. До того ж, лазерний постріл повинен коштувати в кілька разів дешевше, ніж артилерійський.

Розробкою бойових лазерів сьогодні займаються кілька компаній. Наприклад, ізраїльська компанія Elbit Systems створює авіаційний лазер для боротьби з безпілотниками, а американська Lockheed Martin - 300-кіловатний зенітний лазер для захисту об'єктів від вогню із закритих позицій.

Компанії CILAS і Ariane Group приступили до створення HELMA-P в 2017 році. Це система з турелі з набором оптичних сенсорів і бойового лазера потужністю два кіловати. Вона може вражати цілі на відстані одного кілометра. Випробування HELMA-P почалися в 2020, і результати були кращими, ніж очікувалося. Французькі військові сподіваються отримати систему в експлуатацію до 2024 року, коли в Парижі буде проходити Олімпіада. Випробували HELMA-P поки тільки на землі.

Військово-морські сили Франції планують протестувати лазерну систему в морі в наступному році. На який саме корабель її встановлять, поки невідомо. CILAS каже, що в результаті її хочуть встановити на фрегати. Крім боротьби з безпілотниками, французькі військові спробують використовувати HELMA-P для створення перешкод оптичним засобам і знищення антен.

Памперси та синтезатор для Зеленського: Гончаренко і Лерос позмагалися у дотепності в Раді

п’ятниця, 3 грудень 2021, 17:25

На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради віце-спікеру парламенту Олені Кондратюк довелося зачитувати депутатські запити від Гео Лероса та Олексія Гончаренка, які вирішили "підколоти" президента України, передають Патріоти України. Так, колишній член...

З архіву ПУ. "Думаете, это - уже п....ц? Вовсе нет": Кошкіна відреагувала на проросійський реванш в Україні та дії ОПЗЖ

п’ятниця, 3 грудень 2021, 17:00

"ОПЗЖ" силами ДБР починає проросійський реванш проти Євромайдану. Відома українська журналістка Соня Кошкіна з обуренням повідомила новину про те, що ДБР в п'яту річницю Революції Гідності зареєструвала справу про "державний переворот" від заявника Рен...