На суші вже отримали переконливі результати: Французи планують випробувати потужний бойовий лазер у морі (відео)

Французькі військові протестують лазерну систему HELMA-P для протидії безпілотникам в морі. Як повідомили ВМС Франції, це станеться наступного року, передають Патріоти України.

Військові вважають основною перевагою лазерної зброї її практично необмежений боєзапас: випромінююча установка стріляє до тих пір, поки не перестає отримувати енергію від джерела живлення. До того ж, лазерний постріл повинен коштувати в кілька разів дешевше, ніж артилерійський.

Розробкою бойових лазерів сьогодні займаються кілька компаній. Наприклад, ізраїльська компанія Elbit Systems створює авіаційний лазер для боротьби з безпілотниками, а американська Lockheed Martin - 300-кіловатний зенітний лазер для захисту об'єктів від вогню із закритих позицій.

Компанії CILAS і Ariane Group приступили до створення HELMA-P в 2017 році. Це система з турелі з набором оптичних сенсорів і бойового лазера потужністю два кіловати. Вона може вражати цілі на відстані одного кілометра. Випробування HELMA-P почалися в 2020, і результати були кращими, ніж очікувалося. Французькі військові сподіваються отримати систему в експлуатацію до 2024 року, коли в Парижі буде проходити Олімпіада. Випробували HELMA-P поки тільки на землі.

Військово-морські сили Франції планують протестувати лазерну систему в морі в наступному році. На який саме корабель її встановлять, поки невідомо. CILAS каже, що в результаті її хочуть встановити на фрегати. Крім боротьби з безпілотниками, французькі військові спробують використовувати HELMA-P для створення перешкод оптичним засобам і знищення антен.

Чергові трофеї для ЗСУ: Російські окупанти залишили два Т-90А при спробі контратакувати (відео)

понеділок, 26 вересень 2022, 8:29

При спробі контратакувати на Харківщині російські окупанти кинули два танки. OSINT-аналітики Kriegsforscher опублікували відео з двома покинутими Т-90А, передають Патріоти України. Опубліковане відео датується 24 вересня. На ньому видно два танки — од...

Як перемогти Росію. Поради маршала Маннергейма

понеділок, 26 вересень 2022, 8:26

12 висловлювань фінського маршала, які ніби звернені до України. Дії путінської Росії стосовно України напрочуд схожі на дії СРСР стосовно Фінляндії. Не дарма маршал Маннергейм у своїх мемуарах здебільшого називав Радянський Союз Росією. Тому рядки з й...