Військові вважають основною перевагою лазерної зброї її практично необмежений боєзапас: випромінююча установка стріляє до тих пір, поки не перестає отримувати енергію від джерела живлення. До того ж, лазерний постріл повинен коштувати в кілька разів дешевше, ніж артилерійський.
Розробкою бойових лазерів сьогодні займаються кілька компаній. Наприклад, ізраїльська компанія Elbit Systems створює авіаційний лазер для боротьби з безпілотниками, а американська Lockheed Martin - 300-кіловатний зенітний лазер для захисту об'єктів від вогню із закритих позицій.
Компанії CILAS і Ariane Group приступили до створення HELMA-P в 2017 році. Це система з турелі з набором оптичних сенсорів і бойового лазера потужністю два кіловати. Вона може вражати цілі на відстані одного кілометра. Випробування HELMA-P почалися в 2020, і результати були кращими, ніж очікувалося. Французькі військові сподіваються отримати систему в експлуатацію до 2024 року, коли в Парижі буде проходити Олімпіада. Випробували HELMA-P поки тільки на землі.
Військово-морські сили Франції планують протестувати лазерну систему в морі в наступному році. На який саме корабель її встановлять, поки невідомо. CILAS каже, що в результаті її хочуть встановити на фрегати. Крім боротьби з безпілотниками, французькі військові спробують використовувати HELMA-P для створення перешкод оптичним засобам і знищення антен.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...