Новий формат відносин між країнам, відповідно до домовленостей, реалізовуватиметься через два ключових механізми – діалог стратегічного партнерства та торговельний комітет, наголосили у пресслужбі міністерства.
В угоді підтверджується підтримка Британією євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України.
Окремий наголос робиться на поглибленні військового та військово-технічного співробітництва.
Закріплюється налаштованість сторін поліпшувати співпрацю в міграційній сфері, зокрема надалі працювати над полегшенням візових умов.
Україна і Британія координуватимуть санкційну політику та просування ініціатив у міжнародних організаціях.
Сторони домовилися лібералізувати умови торгівлі товарами та послугами на рівні не нижчому, ніж передбачено в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Британія погодилася запустити спеціальну програму технічної допомоги для України, аби розповісти та навчити український бізнес, насамперед малий і середній, торгувати з Великою Британією.
Окремий додаток до угоди складає "Протокол про взаємну адміністративну допомогу в митній сфері". Документ визначає параметри взаємодії митних органів України та Великої Британії у сфері протидії шахрайству, контрабанді та іншим правопорушенням під час транскордонного переміщення вантажів.
Україна і Британія 7 жовтня також підписали меморандум, що передбачає переоснащення Військово-морських сил ЗСУ - зокрема, йдеться про спільне виробництво ракетних катерів.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...