Начальник Генерального штабу ЗСУ оцінив боєготовність ударного угрупування ЗС РФ на кордоні з Україною

Кремль може за короткий час наситити свій "ударний кулак" ракетними військами, повітряно-десантними військами та іншими ударними силами.

Генерал-лейтенант Сергій Корнійчук, начальник Генерального штабу ЗСУ/Фото - "АрміяІнформ"

Ударне угрупування Російської Федерації, яке зосереджене проти нашої країни вздовж державного кордону та на окупованих територіях, на сьогодні не має стану повної готовності. Але Кремль здатний посилити ударний потенціал своїх військ. Про це зазначив начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук у інтерв’ю виданню "АрміяІнформ", зазначають Патріоти України.

"За даними Генерального штабу та розвідки, повної готовності ударних угрупувань збройних сил Росії вздовж державного кордону та на окупованих територіях сьогодні немає", - сказав начальник Генерального штабу ЗСУ.

Але, як наголосив Корнійчук, Російська Федерація може за короткий час наростити сили й засоби частинами та підрозділами повітрянодесантних військ, ракетними військами тощо. Тому ризик відкритої агресії РФ проти України завжди існує.

Тим більш, що Кремль посилює мілітаризацію окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей.

1 окрема танкова Сіверська бригада відпрацьовує дії в наступі проти військ ворога

"Розвідка фіксує постачання на окуповані території нових озброєнь та військової техніки. Відбуваються постійні ротації підрозділів і кураторів першого та другого армійських корпусів Південного військового округу збройних сил РФ, що діє на окупованій частині Донбасу.

Триває порушення режиму сталого припинення вогню снайперськими групами та іншими російськими окупаційними підрозділами", - говорить керівник Генерального штабу.

Морська піхота відпрацьовує свої дії при висадці з десантного катера "Сватове"
Генерал-лейтенант Сергій Корнійчук підкреслив, що Збройні Сили України на цьому фоні мають бути готові до будь-якого сценарію розвитку подій, і при цьому – замінювати свій парк озброєння на нові зразки. Хоча, як наголосив керівник Генштабу, "нині про масове переозброєння військ, про повне переозброєння бригад, на жаль, ще не йдеться".

"Очікуємо (на поставки у 2021 році – ред.) на ракетні комплекси "Нептун", засоби радіоелектронної боротьби та боротьби з БПЛА, засоби захищеного зв’язку, а також нові БТРи, модернізовані танки, засоби розвідки, антиснайперські комплекси тощо", - розповів Корнійчук.

САУ "Піон" Збройних Сил України

Процес переозброєння на нову техніку в 2021 році відбуватиметься і у Військово-Морських Силах України.

"Цього року плануємо отримати береговий ракетний комплекс "Нептун", американські патрульні катери типу Island, середній розвідувальний корабель, малий броньований артилерійський катер "Гюрза-М", кілька десантно-штурмових катерів та інше озброєння", - розповів очільник Генерального штабу Збройних Сил України.

Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...

План зробити це "якнайшвидше": Бельгія обіцяє прискорити передачу Україні своїх F-16

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:24

Раніше повідомлялося, що Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року. Влада Бельгії вирішила передати Україні винищувачі F-16 вже у 2024 році, хоча точні терміни поки що невідомі. Про це на спільній прес-конференції заявили прем'єр Бельгії Александер Д...