Сенат США розпочне обговорення проектів законів щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю вже наступного тижня. Про це повідомив лідер демократичної більшості верхньої палати Конгресу Чак Шумер. Про це інформує "Голос Америки", передають Патріоти України.
Він додав, що проект допомоги необхідний, навіть якщо з республіканцями не буде досягнуто угоди про фінансування кордону. "Я представлю ці проекти на розгляд наступного тижня і сподіваюся на двопартійну підтримку, тому що це єдиний шлях для досягнення результату", - сказав Шумер.
Раніше минулого місяця президент США Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням затвердити 106 мільярдів доларів на національну безпеку, включаючи допомогу Україні через російське вторгнення, а також підтримку Ізраїлю після нападів 7 жовтня ХАМАС (визнаної терористичною організацією в США) та посилення безпеки на кордоні Мексики та США.
"Однак фінансування поки що не було затверджено, що викликає побоювання, що кошти для України можуть взагалі не бути виділені, особливо після того, як Палата представників, очолювана республіканцями, ухвалила законопроект, що включає допомогу Ізраїлю, але не Україні", - пише видання.
Повноважний представник Комітету Сенату з асигнувань, сенатор Патті Мюррей, заявила, що Сенат має ухвалити закон про фінансування, який включає допомогу у забезпеченні безпеки для України та Ізраїлю, гуманітарну допомогу та допомогу союзникам США в Індо-Тихоокеанському регіоні. "Ми не можемо говорити світові, що Америка підтримує лише деяких своїх союзників час від часу", - зазначила Мюррей.
ЗМІ нагадує, що запит Байдена до Конгресу включав 60 мільярдів доларів допомоги для України, приблизно половина цієї суми має бути спрямована на поповнення військових запасів США, а також 14 мільярдів доларів для Ізраїлю та забезпечення безпеки на кордоні Мексики та США. Республіканці в Сенаті заявили, що вони відхилять додатковий законопроект про витрати, якщо він не включатиме допомогу для забезпечення безпеки кордону.
"Різке збільшення кількості нелегальних мігрантів, що перетинають південно-західний кордон США, створює загрозу для здатності країни затримувати нових мігрантів, що є політичною проблемою для Байдена в міру його підготовки до переобрання наступного року", - пише видання.
Унаслідок атаки армії країни-агресора РФ дронами по Харкову у ніч проти 4 квітня загинули п’ятеро людей, ще 34 постраждали. У Нацполіції задокументували наслідки воєнного злочину росіян. Про це 4 квітня повідомили ГУ Нацполіції в Харківській області, п...
Контррозвідка Служби безпеки України затримала російську агентку, яка мала вчинити теракт в людному місці у Кам’янському Дніпропетровської області, передають Патріоти України. За результатами спецоперації СБУ затримала агентку російських спецслужб, яка...