Українська ракета-дрон "Пекло" уже пройшла випробування на полі бою. Тепер цей далекобійний снаряд запустили у серійне виробництво. Його швидкість польоту завдяки реактивному двигуну може сягати 700 км/год, а максимальна дальність – понад 700 кілометрів. Про те, які ключові характеристики ракети "Пекло" роблять її ефективною для нашого поля бою, розповів в інтерв'ю OBOZ.UA авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко. Він також пояснив можливості гнучкого застосування далекобійного снаряда, передають Патріоти України.
Головними характеристиками дрона-ракети "Пекло" експерт вважає швидкість та дальність польоту, простоту конструкції і дешевизну. "Ще, мабуть, бойова частина теж дуже важливий момент. Про неї там щось натякали на 50 кг, це вже непогано, це вже шахед. Але 100 кілограмів було б краще", – додав Романенко.
За його словами, те, наскільки "Пекло" буде ефективним снарядом, залежить від того, чи можна буде залежно від завдання міняти бойову частину.
"Наприклад, бʼємо по ППО, ставимо касетну, б'ємо по складах, командних пунктах, інших захищених об'єктах, ставимо проникаючу бойову частину, інакше кажучи, бетонобійну. Таку, як на Storm Shadow, наприклад. Стріляємо по промислових підприємствах, ставимо фугасну або осколково-фугасну запалювальну бойову частину. Стріляємо, наприклад, по таких казармах, як били по Грозному, ставимо бойову частину об'ємного вибуху. Таким чином, це буде можливість забезпечити гнучкість застосування. Тобто залежно від завдання ми ставимо найбільш підходящу бойову частину", – пояснив експерт.
Це може бути дуже ефективним для знищення ворожих радіолокаційних станцій, які є очима і вухами ППО, зазначив Романенко. Адже на такий дрон можна буде поставити і антирадарну бойову частину.
За словами авіаексперта, ракета-дрон "Пекло" буде використовуватися скоріше для точкових ударів по стратегічно важливих об’єктах, ніж для масованих залпів. "Скоріше за все це піде для точкових ударів, тому що вартість такої ракети з реактивним двигуном буде досить висока", – пояснив Романенко. Хоча, за його словами, її можна застосовувати і для залпових ударів, але це має бути "надважлива ціль".
Україна та її європейські союзники вступають у "критичні" кілька тижнів до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. На кону не тільки суверенітет і незалежність України, а й довгострокові інтереси безпеки самої Європи. Про це заявило виданн...
Польща досі жодного разу не збила ракети чи дрони, що порушували її повітряний простір, бо вони нібито не загрожували об’єктам на території країни. Про це сказав міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш в інтерв’ю для української служби «Голосу А...