Демобілізація неможлива без резерву і з такою війною, яка є зараз, заявив військовослужбовець 59 бригади Павло Петриченко, передають Патріоти України.
Лейтенант 47 бригади Микола Мельник зазначив, що держава "сильно програла" від нового мобілізаційного закону через обіцянки щодо демобілізації, від яких врешті-решт відмовилися. Про це військові розповіли для великого тексту LIGA.net про ухвалений парламентом закон.
За словами Петриченка, без резерву і з такою війною демобілізація неможлива, а історія про 36 місяців служби для демобілізації є популізмом.
"Aле людей треба витягувати з окопів і переводити на спокійніші посади. А також знизити верхню планку призовного віку – відпустити з армії чоловіків, які старше за 55 років", – зазначив він.
На думку військового, це зменшить напруження у суспільстві Мельник заявив, що держава "сильно програла" від нового мобілізаційного закону. "Так, нам треба мобілізувати людей, щоб демобілізувати тих, хто зараз воює. Але обіцянки демобілізації, а потім відмову від неї солдати сприймуть як елемент несправедливості", – пояснив військовий.
На його думку, владі варто було або не починати розмови про демобілізацію, або чітко сказати, коли вона буде. "У нас бригади де-факто в найкращому випадку на 40% укомплектовані. Нам треба близько 100 000, щоб просто "затикати" дірки. Ще 100 000 – в резерв. І близько 150 000, щоб був дембель", – підсумував він.
Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко заявив, що західні партнери наразі не вимагають від Києва проведення виборів, однак питань стосовно цього є багато. Та для того, аби говорити про будь-які передвиборчі процеси в Україні...
Україні потрібно щонайменше 10 установок Patriot. Але партнери нам не обіцяли, що нададуть їх. Про це в ефірі "Ранок.LIVE" сказав військовий аналітик Євген Дикий, передають Патріоти України. "Нам як 5 обіцяли, так 5 і дали. А більше нам поки ніхто наві...