Кількість загиблих військових в Україні зростає з обох сторін. Під час критично важливих битв Росія залучає хвильові атаки з погано підготовленими військовими та зазнає великих втрат, намагаючись захопити українські позиції. "Тактика м'ясорубки" стала основою російських перемог в Авдіївці та Бахмуті. Про це пише The Washington Post, передають Патріоти України.
Підтверджених даних про загиблих у війні в Україні немає, але в Києві вважають, що кількість загиблих росіян цього року буде вищою, ніж торік, якщо ЗСУ отримають необхідну підтримку. Журналісти BBC намагалися за незалежними джерелами та знімками кладовищ у РФ підрахувати втрати. За недавніми оцінками, кількість підтверджених загиблих перевищила 50 тисяч. Але автори такого розслідування визнають, що реальні дані, ймовірно, набагато вищі.
Президент Володимир Зеленський нещодавно заявив, що Росія втратила загалом близько півмільйона людей, включно зі 180 тисячами загиблими. Лео Догерті, міністр з Міноборони Британії заявив, що до кінця минулого тижня ЗС РФ втратили близько 450 тисяч осіб пораненими або вбитими. Ще десятки тисяч дезертирували.
Він також зазначив, що Росія втратила понад 10 тисяч бронетехніки, у т.ч. близько 3 тисяч танків, 109 одиниць авіатехніки, 136 вертольотів, 346 БПЛА, 23 морських судна різного класу і понад 1500 артилерійських систем різного типу.
Водночас ці втрати не заважають росіянам наступати на позиції України на сході, зазначають журналісти. Західна розвідка сумнівається в даних про українські втрати, які озвучив Зеленський. На думку західної розвідспільноти, реальні втрати набагато вищі, ймовірно, більш ніж удвічі, ніж 31 тисяча бійців.
Журналісти вважають, що Зеленський може применшувати реальну кількість смертей військовослужбовців, щоб підтримувати моральний дух у суспільстві.
"Український депутат, який погодився говорити на умовах анонімності, вважає, що лютневі дані Зеленського про 31 тисячу солдатів, які загинули з 2022 року, значно занижені, порівняно з дійсною кількістю загиблих у війні", — повідомили журналісти. Зазначається також, що це свідчить про складнощі з мобілізацією свіжих резервів, які, зі свого боку, пов'язані з відсутністю демобілізації, низькою заробітною платою і можливостями влади допомагати сім'ям загиблих солдатів.
"Ми спостерігаємо стільки багато загиблих і стільки багато поранених. Якщо їм доводиться йти, то вони хочуть хоча б знати, скільки вони там пробудуть", — заявив український депутат, на якого посилаються журналісти.
Складнощі з поповненням лав ЗСУ не менш актуальні, ніж своєчасні постачання західних озброєнь. "Ситуація з особовим складом — це проблема, що росте. Якщо її не виправити, тоді цей пакет допомоги не розв'яже проблеми України", — заявив Роб Лі, колишній морський піхотинець США, а нині співробітник Foreign Policy Research Institute. На момент публікації матеріалу Офіс президента не коментував інформацію видання, зокрема про "заниження" втрат Сил оборони.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...