Начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк розповіла, що причиною активності російських кораблів у Чорному морі можуть бути не тільки навчання. Не виключено, що Росія може вдатися до бойових дій, передають Патріоти України.
Речниця запевняє, що ситуація з російськими носіями ракет залишається досить сталою і контрольованою, Сили оборони відстежують активність ворожих кораблів, в тому числі підводних ракетоносіїв, які наразі перебувають на бойовому чергуванні. Як вона зауважила, зараз у військових триває своєрідний початковий період навчального року. Підрозділи Чорноморського флоту РФ також мають певні завдання з виконання, наприклад, обов'язкових навчальних вправ злагодження екіпажів.
"Тому їхня активність та перебування у відкритому морі може бути пов'язана і з тим, що вони відпрацьовують обов'язкову програму… Але розуміючи, що кожен з них споряджений бойовими ракетами, ми не можемо скидати з рахунку й ту загрозу, яку вони несуть. Будь-якої миті виконання навчальних завдань може перетворитися у виконання бойової роботи. Тому ми попереджаємо завжди про їх присутність, їх готовність і спорядженість", - наголосила Гуменюк.
Вона додала, що на чергуванні зараз перебувають підводні ракетоносії РФ, а в українській ППО є певні складнощі з виявленням пусків "Калібрів" з цих одиниць. У такому випадку Генеральний штаб ЗСУ рівень ракетної небезпеки оцінює як "надзвичайно високий" та акцентує на потребі оперативного реагування на сигнали повітряної тривоги.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що німецькі військові могли б взяти участь у гарантуванні безпеки демілітаризованої зони в Україні у разі припинення вогню, передають Патріоти України. Відповідаючи на питання про можливе розгортання ні...
У суботу, 18 січня, близько 50 біженців із Суджанського, Коренівського та Великосолдатського районів Курської області вийшли на Червону площу в Курську, вимагаючи житлові сертифікати та компенсації Про це повідомляють російські ЗМІ і телеграм-канали AS...