Начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк розповіла, що причиною активності російських кораблів у Чорному морі можуть бути не тільки навчання. Не виключено, що Росія може вдатися до бойових дій, передають Патріоти України.
Речниця запевняє, що ситуація з російськими носіями ракет залишається досить сталою і контрольованою, Сили оборони відстежують активність ворожих кораблів, в тому числі підводних ракетоносіїв, які наразі перебувають на бойовому чергуванні. Як вона зауважила, зараз у військових триває своєрідний початковий період навчального року. Підрозділи Чорноморського флоту РФ також мають певні завдання з виконання, наприклад, обов'язкових навчальних вправ злагодження екіпажів.
"Тому їхня активність та перебування у відкритому морі може бути пов'язана і з тим, що вони відпрацьовують обов'язкову програму… Але розуміючи, що кожен з них споряджений бойовими ракетами, ми не можемо скидати з рахунку й ту загрозу, яку вони несуть. Будь-якої миті виконання навчальних завдань може перетворитися у виконання бойової роботи. Тому ми попереджаємо завжди про їх присутність, їх готовність і спорядженість", - наголосила Гуменюк.
Вона додала, що на чергуванні зараз перебувають підводні ракетоносії РФ, а в українській ППО є певні складнощі з виявленням пусків "Калібрів" з цих одиниць. У такому випадку Генеральний штаб ЗСУ рівень ракетної небезпеки оцінює як "надзвичайно високий" та акцентує на потребі оперативного реагування на сигнали повітряної тривоги.
США представили "сильний мирний план", перший пункт якого - це "всеосяжне припинення вогню, яке зупинить убивства". Про це в соцмережі Х написав спецпредставник президента США по Україні Кіт Келлог, передають Патріоти України. "У Стамбулі держсекретар ...
Політолог Ігор Рейтерович сумнівається, що запланована розмова Дональда Трампа з Володимиром Путіним принесе реальний прорив. Він припускає, що переговори можуть завершитися лише декларати вними обіцянками або технічними рішеннями, як-от обмін полонени...