За даними юристів і правозахисних груп, в Росії все більше чоловіків призовного віку намагаються уникнути служби в російській армії. Про це йдеться в спеціальному матеріалі, який опублікувало агентство Reuters, передають Патріоти України.
Повідомляється, що люди прямо їдуть з Росії, шукають альтернативні шляхи, а деякі просто ігнорують повістки з військкомату ‒ незважаючи на можливий штраф або тюремний термін до двох років. Одне з джерел розповіло Reuters, що його відмова йти в російську армію викликала проблеми в сім'ї, оскільки його батьки переконані, що військова служба — обов'язок кожного юнака.
Група "Звільнення" надає безкоштовні юридичні консультації для тих, хто хоче уникнути служби в армії. Її спів-керівник Дмитро Луценко проживає на Кіпрі і ділиться, що кількість клієнтів і зацікавлених осіб зросла до 1000 (у порівнянні з двома сотнями людей, які цікавилися цим до 24 лютого ‒ дня початку повномасштабної військової агресії РФ проти України).
Ще одна правозахисна група під назвою " Громадянин. Армія. Закон " зосереджена на радах людям, які шукають альтернативні види військової служби ‒ наприклад, робота в госпіталях, а не безпосередньо в армії. Правозахисники кажуть, що в 2022 році число звертаються до них людей зросла вдесятеро.
"Багато людей просто бояться йти в активно воюючу армію", - пояснює керівник організації Сергій Кривенко.
Юрист Денис Кокшаров, Керівник правового об'єднання" призовник", повідомив ‒ на початку війни кількість звернень зросла на 50% без уточнення цифр. Однак він додав, що пізніше подібні запити стали рідкістю і все більше людей йдуть добровольцями. Різку зміну статистики він пояснив примиренням суспільства з ситуацією і"виявленням патріотизму".
Кремль переадресовує всі питання по темі ухилення від призову в Міністерство оборони. Але там взагалі не відповідають на питання, наскільки поширене ухилення від призову і як воно впливає на боєготовність російської армії.
Reuters отримали дуже красномовну розповідь від 30-річного росіянина, який побажав залишитися анонімним. Йому нібито подзвонили і викликали у військкомат ‒ для уточнення особистих даних. В установі чоловіка розпитували про попередній досвід служби в армії і запропонували 300 тисяч рублів (за нинішнім курсом ‒ 5 тисяч доларів США) на місяць, якщо він погодиться воювати в Україні. Чоловік відхилив пропозицію, аргументувавши його відсутністю належного досвіду і похмуро пожартував ‒ "навіщо мерцеві 300 тисяч рублів?".
Дмитро Снєгирьов, військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" розповів, яку кількість військ росіяни не можуть перекинути на територію України через Курську та Білгородську операції Про це він розповів в етері Еспресо, передають Патріоти України. ...
Українські оператори дронів "вполювали" кілька систем ППО російських окупантів. Вартість втраченої росіянами техніки сягає близько 50 мільйонів доларів, передають Патріоти України щ посиланням на Сили безпілотних систем ЗСУ. Оператори 14-го окремого по...