"Два останні дні Київ приймав гостей. І якщо прем'єр Великобританії Борис Джонсон і президент Франції Еммануель Макрон вже приїжджали, то канцлер Німеччини Олаф Шольц з моменту свого вступу на посаду відвідав Україну вперше. Безумовно, це, певною мірою, знаковий візит", - пише політолог Максим Ялі у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Нагадаю, що попередній можливий візит канцлера Німеччини до Києва не відбувся нібито тому, що в Україні в квітні відмовилися приймати федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. Той факт, що в червні Шольц побував в Україні, свідчить, що всі непорозуміння між німецькою та українською сторонами були вирішені.
У чому ще важливість цього візиту? Вчорашні візитери - Італія, Франція і Німеччина - підтримають надання Україні статусу кандидата в члени ЄС. У цьому сумнівів немає.
Зокрема, Нідерланди і Данія. Чи вдасться знайти з ними компроміс? Вони підтримують Україну в протистоянні з Росією. Але щодо кандидатства в ЄС ще є певні сумніви. Тому впевненість не на 100%, а на 75-80%.
Ще один важливий момент - Франція і Німеччина – найбільші держави ЄС з точки зору економіки. А Україна, крім військової допомоги, потребує і фінансової. В умовах війни ми зазнаємо великих втрат, і без допомоги буде складно зберігати економічну і соціальну стабільність в державі.
У цьому контексті не дивна поява в німецькій пресі інформації, що Еммануель Макрон, Олаф Шольц і Маріо Драгі стурбовані погіршенням економічної ситуації в Європі через війну в Україні, тому в кулуарах офіційних зустрічей могли закликати президента України Володимира Зеленського сісти за стіл переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним.
Ці три держави дійсно виступають за якнайшвидше закінчення війни. Тому впевнений, що такі розмови були. З одного боку, тому, що був присутній глава уряду Італії.
Нагадаю, що цей план повністю суперечить українським національним інтересам і його єдина мета – зберегти "морду обличчя" Путіну. Однак Володимир Зеленський вже неодноразово заявляв, що ні про які поступки територією і мови бути не може.
З іншого боку, Німеччина, Франція та Італія – критично залежні від поставок російських енергоносіїв. Керівники цих країн розуміють, що переговори, узгодження позицій сторін, займають час. Тому й розпочали цю дискусію про "примирення" заздалегідь, до початку опалювального сезону.
І ще один момент не варто випускати з уваги. Напередодні цього візиту в ЄС було проведено опитування про ставлення європейських громадян до війни в Україні. Мовляв, що вони більше хочуть: щоб вона закінчилася якомога швидше, або щоб восторжествувала справедливість. Цікаво, що в тій же Німеччині набагато більше громадян виступають за те, щоб війна закінчилася якомога швидше. А перемога України, що було б справедливо, не така й важлива. Вони не хочуть втягування в конфлікт, і це вміло використовує Олаф Шольц у своїй політиці. Саме тому жодна одиниця важкої техніки з Німеччини так і не була відправлена в Україну, незважаючи на численні обіцянки".
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що можливості мобілізації не покривають потребу в особовому складі на фронті, тому в піхоту переводиться частина військовослужбовців, які займалися логістикою й забезпеченням, передають Патріоти України....
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україна працює над створенням вітчизняного комплексу ППО, який за своїми характеристиками буде "не гірший, ніж Patriot", передають Патріоти України. Журналіст зауважив, що, якби в України вистачило бо...