
Жінку, яка наводила російські ракети на пункти видачі гуманітарної допомоги та військові об'єкти, засудили на 15 років ув'язнення, інформують Патріоти України.
Як повідомляє пресслужба СБУ, російські спецслужби завербували 54-річну харків'янку на початку війни. Жінка працювала на державному підприємстві, на неї вийшли через Telegram двоє російських військовослужбовців.
"За даними слідства, вона контактувала з російською спецслужбою через "зв’язкових". Ними виявились двоє російських військових. Одного з них вже ліквідовано українськими оборонцями на східному фронті. Інший — мобілізований до окупаційних угруповань мешканець тимчасово окупованого Донецька", — розповіли в СБУ.
Харків'янка погодилася передавати росіянам інформацію про місця дислокації підрозділів ЗСУ, розташування української військової техніки та пункти видачі гуманітарної допомоги.
"Геолокації цивільних об’єктів потрібні були окупантам для проведення ракетно-артилерійських обстрілів по інфраструктурі. Таким чином агресор намагався залякувати громадян та поширювати панічні настрої серед мирних жителів. Після ворожих повітряних атак зловмисниця виходила на місцевість для фіксації їхніх "результатів" та корегування повторних ударів", — розповідає речник управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.
Співробітники СБУ затримали зловмисницю у березні минулого року під час виконання нею розвідувального завдання. Під час обшуку в жінки знайшли телефон, який вона використовувала для листування з кураторами.
10 березня 2023 колегія суддів Жовтневого районного суду м. Харкова винесла обвинувальний вирок. Харків'янку засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду. Вона не визнала вину. Вирок вступить в силу після скінчення терміну на апеляційне оскарження.
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...