Адміністрація США розширила обмежувальні заходи щодо проєкту газопроводу "Північний потік-2", щоб не дати завершити його будівництво. Про це повідомляє у вівторок газета The Wall Street Journal із посиланням на директиву Держдепу, інформують Патріоти України.
"Державний департамент розширив спектр санкцій проти незавершеного і підтримуваного Росією газопроводу, який розглядають як джерело напруженості між Німеччиною, Росією та США", - зазначає видання.
Згідно з документом Держдепу, обмежувальні заходи проти проєкту від 2019 року також застосовуватимуть і до компаній, які надаватимуть послуги або фінансування "для модернізації або установки обладнання" на судна, які можуть бути зайняті в проєкті.
"Ми хочемо переконатися в тому, що всі сторони розуміють, що вони можуть потрапити під наші санкції", - наводить WSJ слова помічника держсекретаря з енергетичних ресурсів Френсіса Феннона.
Як повідомляє Dow Jones, держдепартамент США закликає Росію, головного учасника проєкту, "перестати використовувати свої енергетичні ресурси в примусових цілях". У Держдепі також звинуватили Москву у використанні трубопроводів "для створення національної та регіональної залежності від російського енергопостачання з метою використання цієї залежності для розширення свого політичного, економічного та військового впливу, ослаблення безпеки Європи й підриву національної безпеки і зовнішніх політичних інтересів США".
Влада США в останні місяці робить активні спроби перешкодити реалізації проєкту "Північний потік-2". Зокрема, проєкт оборонного бюджету США, підготовлений у Конгресі, передбачає посилення санкцій щодо газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік". У проєкті пропонується посилити вже наявні санкції. Так, документ передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або наданню трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом газопроводу.
Росія тимчасово зменшила інтенсивність ударів по Україні, оскільки накопичує ресурси для масованої атаки із залученням до 1000 повітряних цілей. Про це заявив ексофіцер повітряних сил Анатолій Храпчинський в етері "24 Каналу", передають Патріоти Україн...
Президент США Дональд Трамп відмовився від початкового плану, оголошеного у понеділок, згідно з яким США передавали б Україні системи Patriot з власного запасу, а Німеччина покривала би ці витрати. Останні кілька днів тривають конфіденційні переговори ...