Президент України Володимир Зеленський разом зі своїми радниками ледь не все літо намагався знайти спосіб відмовити главі США Дональду Трампу у розслідуванні справи Байденів - так, щоб не образити його й не зіпсувати відносини між країнами. Такою думкою поділився московський кореспондент "The New Yorker" Джошуа Яффа у своїй статті під назвою "Президент України, обіцяючи новий стиль політики, відчуває смак болота Трампа", передають Патріоти України.
Він нібито зустрічався із українським лідером, а також розмовляв із його оточенням і західними дипломатами. Під час розмови, зазначає журналіст, Зеленський говорив про заморожену військову допомогу США як про технічне питання, але зізнався, що "є деякі труднощі".
Джерела ж у "The New Yorker" підтвердили, що у травні 2019 року під час наради з енергетичних питань Зеленський був стурбований і цікавився, як бути з очікуваннями Трампа та його адвоката Руді Джуліані.
"Причиною зустрічі стало небажання говорити "ні" президенту США, чия підтримка йому знадобиться щодо Росії, безпеки та МВФ", – розповів для статті співрозмовник журналіста.
Зазначається, що Джуліані на початку травня планував візит до Києва, але згодом відмовився. Натомість "відіслав" до української столиці на зустріч із Зеленським "своїх" бізнесменів Ігоря Фрумана і Лева Парнаса. Однак тоді з ними розмовляв помічник президента Сергій Шефір, який дав зрозуміти, що пресслужба не може говорити про зустріч із адвокатом Трампа до інавгурації.
"Більшу частину літа Зеленський та його радники провели в пошуках виходу зі свого скрутного становища. Західний дипломат у Києві описав мені характер своїх бесід із Офісом Зеленського: "Українці запитували нас, чи є людина, з якою ми можемо поговорити у США. Вони шукали чарівне рішення, людину, яка здатна виправити це. Один із радників зізнався: "Ми намагалися не засмучувати Трампа, хоча знали, що не можемо відповісти на це питання так, щоб задовольнити всі сторони", – пише Яффа.
На початку серпня із Руді Джуліані у Мадриді зустрівся інший помічник Зеленського – Андрій Єрмак. Журналіст наголошує: після цього адвокат Трампа був переконаний у тому, що Україна продовжить розслідування щодо ексвіцепрезидента США Джо Байдена та її ролі в американських виборах 2016 року. Водночас Єрмак вважав, що він зробив лише загальні запевнення у тому, що команда українського президента "розглядатиме низку випадків як частину загального антикорупційного порядку денного".
За деякий час у розмові з кореспондентом "The New Yorker" радник Зеленського з політичних питань "припускав, що взаємодія з неофіційними емісарами, такими як Джуліані, була помилкою, бо Україні варто було "лишитися осторонь".
Єрмак говорив, що логічніше було б організувати зустріч між генпрокурорами Сполучених Штатів і України. "В певному сенсі Зеленський був врятований скаргою (американського) викривача, яка, схоже, поклала кінець вимогам чиновників Трампа щодо проведення розслідувань", – підсумовує Яффа.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...