Затримання в наданні західної допомоги Україні в галузі безпеки, можуть зробити її енергетичну інфраструктуру більш вразливою до російських ударів. Про це йдеться в аналізі Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.
Аналітики посилаються на інтерв’ю видання Financial Times із виконавчим директором приватної енергетичної компанії ДТЕК Максимом Тимченком. В розмові він попередив, що затримання безпекової допомоги послабили здатність України протистояти російським атакам на енергетичну інфраструктуру.
Тимченко поінформував, що спершу Україна була готова захистити енергетичну інфраструктуру на початку зими 2023-2024 років, але в останні тижні дедалі більше російських безпілотників і ракет досягли своїх цілей.
Виконавчий директор ДТЕК уточнив, що 2024 року російські війська вже 160 разів обстріляли українську енергетичну інфраструктуру. Внаслідок атак понад мільйон домогосподарств і підприємств зазнали знеструмлень.
В ISW вказали, що окупанти завдали кількох масштабних ударів по Україні у грудні 2023 року, в січні та лютому 2024 року, ймовірно, змусивши тамтешні сили використати значну кількість перехоплювачів.
Українські посадовці також наголошували, що держава зіткнулася з "критичною нестачею" ракет ППО. Водночас офіційні особи США оцінили, що ця нестача ставатиме дедалі суттєвішою протягом весни та літа 2024 року без подальшої допомоги Україні у галузі безпеки.
Тимченко зазначив, що економіка України залежить від стабільності її енергетичної мережі, і серйозні збої в мережі можуть суттєво перешкодити поточним зусиллям держави з розширення своєї оборонно-промислової бази.
"Обмежені ефективні системи протиповітряної оборони, скорочення запасів ракет протиповітряної оборони та російські ракетні удари і удари безпілотників, які тривають, ймовірно, змусять Україну зробити важкий вибір щодо прикриття ППО", – оцінили в Інституті вивчення війни.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...