Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель припустив, що війна в Україні та кінцевий результат стануть однією з трьох рушійних сил створення нового світового порядку поряд із конкуренцією між Китаєм та США та підйомом Глобального Півдня. Він сказав, що критично важливо "намагатися уникати альянсу Китаю та Росії", передають Патріоти України.
Про це повідомляє The Guardian. Боррель визнав, що не є прихильником терміна "Глобальний Південь" для опису такої різнорідної групи людей, але існує організація, яка "вважає себе частиною альтернативи західним моделям".
"Люди Глобального Півдня хочуть бути визнаними, тому що 40-50 років тому, коли було збудовано світовий порядок, деяких із цих країн не існувало. Або вони були колоніями, або настільки бідні, що не мали права голосу", – заявив він.
Крім того, верховний представник ЄС додав, що, на його думку, через 20 років, за нинішньої тенденції, у світі буде три великі країни: Китай, Індія та США. Кожна з цих держав складатиме економіку на 50 трильйонів доларів, а економіка ЄС буде набагато меншою, близько 30 трильйонів доларів.
"Для Європи це величезний довгостроковий виклик. Європейці мають бути готові стати частиною нового світу, в якому ми будемо меншою частиною населення, звичайно, і також пропорційно до розміру світової економіки. Це означає, що ми повинні шукати політичний вплив, технологічний потенціал і єдність. Єдність – це ключове слово. Європейці мають бути об'єднанішими", – сказав він.
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...
Якщо Сполучені Штати Америки справді вторгнуться у Гренландію, Північноатлантичний Альянс припинить своє існування. Таке рішення дестабілізує глобальну безпеку та ізолює США. Про це в колонці для 19FortyFive пише американський політолог, професор Пусан...