Не просто так: Експерт пояснив, чому про вибори в Україні натякають саме американці

США можуть тиснути на Україну для того, щоб у країні провели вибори. По-перше, американці дійсно можуть вважати, що так "піднімуть легітимність" української влади. По-друге, так вони можуть надіятись на зміни в уряді й парламенті й "більш зрозумілих і комфортних" представників, передають Патріоти України.

Таку думку в коментарі OBOZ.UA висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов. Він підкреслив: наші партнери в Європі розуміють ситуацію, вони заявляли про те, що попри російську пропаганду, попри намагання Володимира Путіна заявити, що українська влада нібито не є легітимною, є закон і є тяглість влади.

"І передбачено, що і президенти, і Верховна Рада, і місцеві ради виконують свої зобов'язання до моменту приведення до присяги нових, новообраних осіб", – пояснив експерт.

Що стосується США – така проблема дійсно існує. І питання не тільки у спецпредставнику з питань України та РФ в адміністрації Дональда Трампа Кіті Келлогу. Адже деякий час тому, ще за Джо Байдена, сенатор Ліндсі Грем теж говорив про "необхідність виборів" в Україні.

"Тобто серед республіканців така думка існує, і ймовірно, вони можуть ставити це в залежність, зокрема від отримання Україною допомоги. Вочевидь, США мають можливість тиснути на Україну для того, щоб Україна погодилась провести вибори", – вважає Леонов.

Він підкреслив: поки діє воєнний стан, вибори неможливо провести просто за законом.

Але є й суто технічні проблеми. Для того, щоб провести голосування, треба розібратися взагалі з населенням України, з громадянами, хто де мешкає і хто де може голосувати.

"Наприклад, суто технічна проблема: як забезпечити голосування, коли немає бачення, де перебувають громадяни України. Кажуть, за кордоном близько 20 мільйонів людей. Навіть якщо менше, то очевидно, щоб дати можливість їм проголосувати, треба вже зараз проводити переговори з тими чи іншими країнами й говорити про можливість надання для голосування якихось великих приміщень. Бо вочевидь, посольство й консульство України просто не зможуть забезпечити можливість проголосувати всім, хто хоче", – вказав експерт.

Також важливі питання безпеки, питання про переміщених осіб. "Фактично для того, щоб провести чесні, прозорі вибори, треба ще певний час, щоб узагалі змінити базу, законодавчу базу, подивитися, як це можливо з організаційної точки зору. Причому, з одного боку, було б непогано починати вже зараз підготовчу роботу. Просто те, що можна зробити заздалегідь. Але якщо та ж Верховна Рада почне розглядати відповідні закони, то, вочевидь, це буде сприйнято як старт виборчих перегонів – і почнуться процеси, які буде важко зупинити", – заявив Леонов.

Відповідаючи на запитання, чому Штати наполягають на виборах, він вказав на декілька моментів.

Якщо американці вважають, що треба "підняти легітимність української влади", то це, напевно, з точки зору майбутніх угод. Мовляв, тільки людина, яка отримає підтримку на виборах, зможе підписувати їх. За словами Леонова, це в американських принципах і стилі.

"Інше питання, як саме це зробити так, щоб не зашкодити Україні? Це велике питання. Другий момент, що вони можуть у такий спосіб дивитися, що можна в Україні змінити Верховну Раду, можна змінити склад уряду та, можливо, партнерів, які будуть їм більш зрозумілими, більш комфортними й так далі. Варіантів може бути досить багато. Цікавий момент, що дійсно Кіт Келлог казав (хоча, знову ж таки, варто наголосити, що це поки що не офіційні заяви, це думка, але головне, щоб вона не стала домінуючою), що, можливо, спочатку буде перемир'я, вибори, а вже потім будуть мирні переговори", – нагадав експерт.

"Мені здалось, що не варто...": Зеленський розповів, чому відмовився від запрошення на інавгурацію Трампа

вівторок, 4 лютий 2025, 20:29

Президент України Володимир Зеленський відмовився від запрошення на інавгурацію Дональда Трампа. Про це глава нашої держави заявив в інтервʼю британському журналісту Пірсу Моргану, передають Патріоти України. За словами президента, Трамп запрошував йог...

"Це не румунські землі, а наші": Експрезидент Молдови Додон висловив територіальні претензії Україні

вівторок, 4 лютий 2025, 19:55

Проросійський політик Молдови, лідер Партії соціалістів, експрезидент Молдови Ігор Додон заявив зазіхнув на деякі українські землі, назвавши їх " "історично молдовськими". Про це пише NewsMaker, передають Патріоти України. Додон прокоментував заяву уль...