Президент України Володимир Зеленський розповів, про що йшлося на переговорах з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це Зеленський повідомив на спільній прес-конференції з Меркель, передають Патріоти України.
Він наголосив, що радий вітати Меркель в Україні та подякував Німеччині за 1,5 млн вакцин проти COVID-19. "Сьогодні ми обговорили... багато питань, зокрема про ризики і масштаб загроз, на які ми маємо реагувати... Ми розраховуємо на Німеччину, яку вважаємо одним із наших ключових союзників у Європі", - зазначив президент.
Зеленський також подякував німецькій стороні за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, мирного врегулювання ситуації на Донбасі та невизнання спроби анексії Криму з боку Росії.
"Пріоритетною темою наших переговорів був процес мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Важливо, щоб у рамках "нормандського формату" Україна, Німеччина та Франція мали консолідовану позицію щодо плану мирного врегулювання, який має бути заснований на кластерах", - сказав президент.
Крім того, він зауважив, що актуальним залишається й паризький порядок денний, який має бути імплементований. "Ми прагнемо домогтися режиму постійного і сталого припинення вогню, обміну утримуваними особами, відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій та довгоочікуваного доступу на тимчасово окуповані території представників Міжнародного комітету Червоного хреста", - розповів Зеленський.
За його словами, позиція щодо необхідності проведення саміту "нормандської четвірки" є незмінною, а допоки у цьому питання відсутній прогрес - тиск на Росію має зберігатися. "Важливим питанням наших переговорів була енергетична безпека та "Північний потік-2". Ми розглядаємо цей проект виключно через призму безпеки та вважаємо його небезпечною геополітичною зброєю з боку Кремля. Відповідно до угоди про асоціацію, ми ініціювали проведення консультацій з Єврокомісією та урядом ФРН найближчим часом", - додав Зеленський.
За його словами, Україна має амбітний план зеленої трансформації, а також підтримує кліматичні амбіції Євросоюзу. Президент уточнив, що вони з Меркель також обмінялися думками щодо ситуації в Афганістані та сподіваються на досягнення там миру. Зеленський нагадав, що Україна евакуювала звідти 162 особи, серед яких 36 громадян України.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...