Незручна правда для Кремля: Руйнувати українські ГЕС для росіян не вперше - минулого разу втопили тисячі власних солдат

На рівні із застосуванням зброї масового знищення - саме таке визначення, відповідно до 56-тої статті Женевської конвенції, має зумисне руйнування дамб. На що росіяни пішли вже не вперше, передають Патріоти України.

Наша історія схожі випадки вже бачила, це було на початку Другої світової. І тоді, і зараз - підривали зумисно, підривали за наказом із Москви, хоча знали, що нижче дамби живуть люди. Історичні паралелі з підривами Дніпровських ГЕС зібралаТСН.

Пробоїна в дамбі, затоплені кілометри суходолу, і гігантський потік води - такими були кадри після підриву Каховської ГЕС. Поруйновані турбіни і велика вода - однаково моторшно виглядають і в кольорі і без. Подібне з найбільшими ГЕС в Україні вже було - 1941 року у Запоріжжі.

82 роки тому найбільшу ГЕС на Дніпрі підірвали теж росіяни - радянські військові 274 стрілкової дивізії Петровський та Єпов. Це довго замовчували, і приховували будь-які докази, документів практично немає. Більшість відомостей - це спогади очевидців, як один із нечисленних щоденників радянського офіцера, який зберігається в музеї історії України у Другій світовій війні. “Залиті всі плавін, прохідність для німців стала неможливою, зроблено без попередження, немало жертв і у нас, багато хто втопився”, - записав військовий в щоденнику

Не попередили про підрив окупанти - окупантів і зараз. Про це активно пишуть у ворожих пабліках, кажуть, що чимало російських позицій опинились затоплено.

В 41-му році вбитих було від 3 до 5 тисяч, кажуть історики. Сходяться у тому, що цивільних жертв, із тих 3 тисяч загиблих, було набагато менше. “Це були виключно солдати. Якщо і були цивільні особи, то випадкові люди, які якимось чином опинилися у Дніпровських плавнях. Чому? Тому що перед підривом співробітники ГЕС скидали воду”, - розповідає завідвач музею історії Запорізького національного університету Володимир Лініков.

Про це скидання було відомо, та якщо цивільні могли втікати, солдати без наказу - ні. “Є спогади, що трупи були на деревах. Є спогади про те, що солдат рятували човнами. На той момент практично кожен мав човен, і от люди ними певну кількість солдатів з дерев рятували”, - розповідають історикиСьогодні ж операції із порятунку цивільних - безпрецедентні, як спецслужбами так і не байдужими українцями, але здебільшого в неокупованій частині затоплених територій. Якщо зараз ми все це бачимо, маємо дані, то в минулому столітті про ці наслідки не говорили. Як і про екологічні, хоча тоді і підприємств нижче від ГЕС практично не було, на відміну від сьогодення.

“Значні території: помешкання, поля, сміттєзвалища, дороги, техногенні споруди - це все страшна загроза для довкілля. Є загроза епідеміологічного характеру, є загроза нафтового забруднення, і є головне - загроза для радіаційної безпеки. Тому що Каховське водосховище підтримує стійкість ставка охолоджувача ЗАЕС”, - кажуть екологи.

Відновити Каховську ГЕС не вдасться, заявили в УкрГідроЕнерго, а на зведення нової, за прогнозами, потрібно років 5. Рівно стільки ж пішло на відновлення Дніпрогесу, який вдруге підірвали вже німці, відступаючи в 43-тьому. Але в Запоріжжі роботи почалися коли територія вже була деокупована, а нам, це зробити ще тільки потрібно.

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...