Три роки тому Польща відчинила двері для мільйонів українських біженців, які тікали від війни з Росією, і стала не просто логістичним хабом, а й взірцем людської солідарності та співчуття. Як пише Associated Press, хоча наразі країна залишається одним із найвірніших союзників України та захисником її інтересів, однак у самій Польщі тон щодо українців змінився, передають Патріоти України.
Наразі в Польщі залишається близько мільйона українських біженців, а загальна кількість громадян України становить близько 2 мільйонів. Багато з них прибули до війни як економічні мігранти. Водночас, як зазначає професор соціології Ягеллонського університету Пьотр Длугош, згідно з опитуванням Центру вивчення громадської думки у Варшаві, підтримка допомоги українцям знизилася з 94% на початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року до 57% у грудні 2024 року.
Як розповідає українка Катерина, яка прожила в Польщі багато років, вона побачила зміни на власні очі. Так, у 2022 році незнайомці часто зустрічали її співчутливими поглядами і словами "Слава Україні". Але минулої осені чоловік у трамваї вилаяв її за читання української книжки. Цієї весни біля офісу соціального забезпечення інший чоловік штовхнув її і закричав: "Ніхто тебе тут не хоче".
"Такі інциденти залишаються рідкісними - співіснування поляків і українців у дружніх стосунках, як і раніше, є нормою. Але вона вважає, що такі інциденти були немислимі три роки тому", - пише AP.
На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...
Російські загарбники на вулицях тимчасово окупованого Генічеська, що на Херсонщині, влаштовують масові облави на чоловіків, щоб примусити їх вступати до лав російської армії. Про це повідомляє партизанський рух "Атеш", передають Патріоти України. Агент...