Німеччина вперше прийняла стратегію нацбезпеки: Росія визнана головною загрозою

Німеччина в середу опублікувала першу Стратегію національної безпеки країни, в якій назвала Росію головною загрозою для своєї безпеки і безпеки всього євроатлантичного простору, а також дала зрозуміти, що хоче розвивати партнерські відносини з Китаєм.

Як повідомляє Bloomberg, у стратегії нацбезпеки уряд Німеччини також закріпив в якості мети офіційної політики мету НАТО щорічно в середньому витрачати не менше 2% обсягу виробництва на оборону.

"Сьогоднішня Росія на даний момент являє собою найсерйознішу загрозу миру і безпеці в євроатлантичному регіоні", - йдеться в документі.

Що стосується Китаю, уряд Німеччини заявив, що "елементи суперництва та конкуренції посилилися в останні роки", заявивши, що уряд у Пекіні "залишається партнером, без якого не можна вирішити багато найгостріших глобальних проблем".

Відзначається, що прийняттю документа передувала багатомісячна суперечка між партіями правлячого альянсу, і опозиційні законодавці звинуватили уряд в тому, що він ставить партійну політику вище потреб країни.

Нільс Шмід, представник із зовнішньої політики партії СДПН Олафа Шольца, сказав, що нова стратегія безпеки забезпечує "істотну основу" для закріплення зовнішньополітичних цілей і принципів Німеччини.

"Агресивна війна Росії і авторитарні тенденції в інших частинах світу означають, що ми повинні більш рішуче проектувати себе назовні", — сказав Шмід.

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...