
Німеччина в середу опублікувала першу Стратегію національної безпеки країни, в якій назвала Росію головною загрозою для своєї безпеки і безпеки всього євроатлантичного простору, а також дала зрозуміти, що хоче розвивати партнерські відносини з Китаєм.
Як повідомляє Bloomberg, у стратегії нацбезпеки уряд Німеччини також закріпив в якості мети офіційної політики мету НАТО щорічно в середньому витрачати не менше 2% обсягу виробництва на оборону.
"Сьогоднішня Росія на даний момент являє собою найсерйознішу загрозу миру і безпеці в євроатлантичному регіоні", - йдеться в документі.
Що стосується Китаю, уряд Німеччини заявив, що "елементи суперництва та конкуренції посилилися в останні роки", заявивши, що уряд у Пекіні "залишається партнером, без якого не можна вирішити багато найгостріших глобальних проблем".
Відзначається, що прийняттю документа передувала багатомісячна суперечка між партіями правлячого альянсу, і опозиційні законодавці звинуватили уряд в тому, що він ставить партійну політику вище потреб країни.
Нільс Шмід, представник із зовнішньої політики партії СДПН Олафа Шольца, сказав, що нова стратегія безпеки забезпечує "істотну основу" для закріплення зовнішньополітичних цілей і принципів Німеччини.
"Агресивна війна Росії і авторитарні тенденції в інших частинах світу означають, що ми повинні більш рішуче проектувати себе назовні", — сказав Шмід.
РФ вже три місяці поспіль демонструє свої спроможності щодо завдання масованих ударів по Україні - 600 безпілотників і 70 ракет протягом місяця. Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Респуб...
Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...