Обіцяли, але: ЄС не здатний виконати зобов'язання щодо постачання боєприпасів Україні

Євросоюз неадекватно оцінює свої можливості виготовляти артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, які дуже потрібні на фронті в Україні. Це є однією з причин, чому порушуються терміни та обсяги постачання. Про результати журналістського розслідування "Схем" повідомило "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

Журналісти з'ясували, що європейські виробники спроможні виготовити майже вдвічі менше снарядів, ніж заявляють офіційні представники ЄС. Саме про це свідчить те, що станом на червень 2024 року Україна отримала від Європи трохи більше ніж 500 тисяч снарядів замість обіцяного мільйону, ще й зі значним затриманням термінів постачання.

Об'єднання журналістів-розслідувачів, до якого увійшли представники проєкту "Схеми" та низки західних медіа, з'ясували, чому в Європі виникли труднощі з нарощуванням потужностей виробництва боєприпасів.

Анонімні джерела журналістів серед представників компаній виробників зброї розповіли, що зараз у світі глобальний дефіцит пороху та вибухових речовин. Крім того, західні уряди намагаються уникати підписання довгострокових контрактів з виробниками зброї, через що ВПК відчуває нестачу фінансування.

Водночас неназвані європейські урядовці звинуватили сам структуру Євросоюзу – бюрократичну і неповоротку – у затримках постачання артилерійських снарядів до України. Третьою причиною порушення обіцянок Україні джерела назвали неадекватність оцінки Євросоюзу своїх виробничих потужностей.

Розслідувачам вдалося ознайомитися з внутрішнім звітом німецького виробника зброї Rheinmetall від січня цього року. У документі зокрема зазначається, що виробничі потужності концерну становлять 350 тисяч снарядів на рік, а решта провідних європейських виробників здатна виготовити ще 200 тисяч боєприпасів протягом року. Таким чином загальна річна потужність виробництва боєприпасів у Європі становить 550 тисяч артилерійських снарядів 155-мм калібру. Така оцінка суперечить заяві Європейської комісії про те, що станом на січень 2024 року Європа збільшила свої виробничі потужності до мільйона снарядів на рік.

У відповідь на запит журналістів щодо розбіжностей в оцінках, представники Єврокомісії зазначили, що їхні заяви щодо виробництва боєприпасів "ґрунтуються на фактах" з "урахуванням поточних інвестицій" у підприємства військово-промислового комплексу.

Крім порушеної обіцянки ЄС щодо мільйона снарядів, також не вдалося реалізувати й чеську ініціативу, яка в лютому 2024 року передбачала закупівлю 800 тисяч артилерійських снарядів для України. За інформацією західних джерел, з 15 країн, які приєдналися до ініціативи Чехії, станом на червень лише шість переказали кошти на закупівлю боєприпасів. Решта дев'ять досі обіцяють це зробити.

Не просто так: Експерт пояснив, чому росіяни втратили інтерес до перемир'я у Чорному морі

вівторок, 1 квітень 2025, 23:55

Україна вперше, можливо, з часів Кримської війни XIX століття змінила ситуацію і розклад у Чорному морі. Про це в етері "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, заступник директора Центру дослідження армії, конв...

"Просування ворога майже відсутнє": На Покровському напрямку є ділянки, де ЗСУ змогли відбити позиції, - військовий

вівторок, 1 квітень 2025, 23:25

Офіцер ЗСУ, підполковник Сергій Цехоцький сказав в етері телеканалу "Еспресо", що на Покровському напрямку ЗСУ щоденно знищують понад 400 окупантів, передають Патріоти України. "Просування ворога майже відсутнє, хоча окупанти намагаються здійснювати ок...