Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що повертати з полону треба усіх українців. Він пояснив, що через одне "дивне прізвище" інші бійці зі списку не мають залишатися у РФ, де з них знущаються, передають Патріоти України.
17 липня в Україну повернули 95 військовополонених. Згодом з’явилась інформація, що один з них співпрацював з РФ та був причетний до побиття захисників. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив в ефірі телемарафону, що щодо нього проведуть перевірку.
"Обміни — це святе. В будь-якому випадку обмінювати треба всіх, хто має громадянство України. І я зараз говорю про військовополонених, тому що є ще окрема програма — це обмін цивільними", — підкреслив він.
Зі слів Подоляка, забирати треба всіх українців, і це робиться. Однак людей, які перебували у полоні, перевіряють, і це — "звичайна практика". Радник запевнив, що будь-які випадки співпраці з ворогом будуть відстежені, і за справу візьметься контррозвідка СБУ або ГУР.
"Це не має відбиватись на самому обмінному процесі. Тобто забирати потрібно, потім проводиться відповідна юридична робота. І далі герої є герої, а ті люди, які поводили себе дивно у полоні, вони матимуть юридичну відповідальність", — пояснив він.
Подоляк наголосив, що такі випадки не мають дискредитувати процеси обміну. Він зазначив, що країна-агресорка використовуватиме будь-яку подібну ситуацію для ІПСО.
Представник ОП розповів, що обміни складні, і Росія знущається з військовополонених. Це пояснюється тим, що Кремль веде геноцидний тип війни й не дотримується конвенцій. Однак радник уточнив, що з 93 людей більшість не має залишатись у полоні, бо в списку фігурує "дивне прізвище".
"І треба все ж таки до кінця з’ясувати, що і як відбувалось — юридично", — додав він.
Нагадаємо, колишній військовополонений Віктор "Лелека" Лахно заявив, що повернений в Україну Максим Бобилев був причетний до побиття бійців "Азову", співпрацював з Росією та відмовлявся від свого громадянства. Представник ГУР Андрій Юсов повідомив ЗМІ, що інформація потребує перевірки, і робота триває.
Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін висловив надію, що надалі замість "людей, до яких дуже багато питань", повертатимуть гідних воїнів. З його слів, якщо з військовополоненим, якого звинувачують у співпраці з РФ, не працюють спецслужби, за справу можуть взятись захисники.
"В останньому обміні поміняли людину, яка в полоні на території таборів, в яких вони знаходились, разом з адміністрацією таборів цих (і Оленівки, і інших) знущалась з українських військових", — зазначив він.
Жорін пояснив, що бійця впізнали на фото, зроблених після обміну.
"Я сподіваюся, що спецслужби вже з ним працюють, тому що інакше це може спровокувати якісь дії безпосередньо вже від військових та ветеранів. Тому, що дуже багато свідчень від тих, хто знаходився у полоні, про те, що саме ця людина співпрацювала і допомагала в тому числі катувати українських військових", — розповів заступник командира.
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...
Усунення або ліквідація диктатора Володимира Путіна не змінить загальний політичний курс Росії. На сьогодні ватажок Кремля має оточення, яке не готове змінювати курс країни. При цьому і в США, і в Європі розуміють, що зміна лише одного Путіна не принес...