Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що повертати з полону треба усіх українців. Він пояснив, що через одне "дивне прізвище" інші бійці зі списку не мають залишатися у РФ, де з них знущаються, передають Патріоти України.
17 липня в Україну повернули 95 військовополонених. Згодом з’явилась інформація, що один з них співпрацював з РФ та був причетний до побиття захисників. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив в ефірі телемарафону, що щодо нього проведуть перевірку.
"Обміни — це святе. В будь-якому випадку обмінювати треба всіх, хто має громадянство України. І я зараз говорю про військовополонених, тому що є ще окрема програма — це обмін цивільними", — підкреслив він.
Зі слів Подоляка, забирати треба всіх українців, і це робиться. Однак людей, які перебували у полоні, перевіряють, і це — "звичайна практика". Радник запевнив, що будь-які випадки співпраці з ворогом будуть відстежені, і за справу візьметься контррозвідка СБУ або ГУР.
"Це не має відбиватись на самому обмінному процесі. Тобто забирати потрібно, потім проводиться відповідна юридична робота. І далі герої є герої, а ті люди, які поводили себе дивно у полоні, вони матимуть юридичну відповідальність", — пояснив він.
Подоляк наголосив, що такі випадки не мають дискредитувати процеси обміну. Він зазначив, що країна-агресорка використовуватиме будь-яку подібну ситуацію для ІПСО.
Представник ОП розповів, що обміни складні, і Росія знущається з військовополонених. Це пояснюється тим, що Кремль веде геноцидний тип війни й не дотримується конвенцій. Однак радник уточнив, що з 93 людей більшість не має залишатись у полоні, бо в списку фігурує "дивне прізвище".
"І треба все ж таки до кінця з’ясувати, що і як відбувалось — юридично", — додав він.
Нагадаємо, колишній військовополонений Віктор "Лелека" Лахно заявив, що повернений в Україну Максим Бобилев був причетний до побиття бійців "Азову", співпрацював з Росією та відмовлявся від свого громадянства. Представник ГУР Андрій Юсов повідомив ЗМІ, що інформація потребує перевірки, і робота триває.
Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін висловив надію, що надалі замість "людей, до яких дуже багато питань", повертатимуть гідних воїнів. З його слів, якщо з військовополоненим, якого звинувачують у співпраці з РФ, не працюють спецслужби, за справу можуть взятись захисники.
"В останньому обміні поміняли людину, яка в полоні на території таборів, в яких вони знаходились, разом з адміністрацією таборів цих (і Оленівки, і інших) знущалась з українських військових", — зазначив він.
Жорін пояснив, що бійця впізнали на фото, зроблених після обміну.
"Я сподіваюся, що спецслужби вже з ним працюють, тому що інакше це може спровокувати якісь дії безпосередньо вже від військових та ветеранів. Тому, що дуже багато свідчень від тих, хто знаходився у полоні, про те, що саме ця людина співпрацювала і допомагала в тому числі катувати українських військових", — розповів заступник командира.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...