"Зараз в Україні понад міру зациклилися на ідеї НАТО і вступі туди - приблизно так само, як і Москва. Але давайте поставимо питання: навіщо потрібні ці натовські шашечки? Для того щоб Альянс захистив Україну від російської агресії. А хто може з членів НАТО реально захистити країну від агресії Росії? Тільки США. Тому прийдешній саміт НАТО в Брюсселі, який відвідає Байден 14 червня, не являє собою особливого інтересу", - пише у своєму блозі Андрій Піонтковський, передають Патріоти України, і продовжує:
"Ситуація навколо Північного потоку-2 зовсім не означає ослаблення тиску США на агресорів і злочинців — Володимира Путіна й Олександра Лукашенка. Питання цього газопроводу унікальне тим, що тут йдеться про відносини Німеччини та США. Завдання Байдена — одне з головних завдань, з якими він прийшов до влади, — це відновлення зруйнованих Дональдом Трампом відносин з ЄС. І тому він, не зважаючи на своє негативне ставлення до проекту Північний потік-2, вирішив не ображати Ангелу Меркель. Це певна поступка Німеччині.
Також, думаю, що Байден тут проявляє певне лукавство. Відомо, що у вересні відбудуться нові вибори в Німеччині. Цілком можливо, що до влади (як мінімум до участі в коаліції) прийде партія Зелених, яка принципово дуже різко виступає проти Північного потоку-2. Можливо, у Байдена такий розрахунок — нехай німці власними руками зруйнують Північний потік-2, а ми після чотирьох років розладу між Німеччиною і США не будемо погіршувати ці відносини. Я не намагаюся виправдовувати його позицію, але мені здається, що логіка ситуації приблизно така.
Тому основним питанням для України, на мій погляд, повинні бути відносини саме з США. По-перше, вони вже розвиваються досить успішно. По-друге, основний пункт американського порядку денного на зустрічі Байдена з Путіним — це в обличчя йому назвати ту ціну, вже кілька разів названу його представниками, яку Москві доведеться заплатити за пряме вторгнення в Україну. Це економічна блокада (нафтова і газова), відключення від SWIFT, арешт «російського трильйона», а у військовій сфері — це обмежене постачання сучасних озброєнь Україні (все, крім американських дивізій на території країни). Це дуже цінна допомога, і для неї не потрібно згоди ані Меркель, ані Еммануеля Макрона, ані ще там парочки когось на кшталт Віктора Орбана.
Важливим є те, що Зеленський полетить на запрошення Байдена в липні до США. Я б метою української дипломатії поставив укладення угоди про присвоєння Україні статусу основного союзника США поза НАТО. Такими є такі поважні держави як Ізраїль, Японія, Південна Корея, Австралія та інші. Це набагато важливіше, ніж формальне членство в НАТО.
Так, десятки разів американці заявляли про підтримку України після приходу до влади Байдена, але справа не в їхніх обіцянках. Всі обіцянки, як і всі формальні договори, мало чого варті. Реальну роль відіграють інтереси держав. США просто не можуть собі дозволити безкарного успіху путінської агресії в Україні. Тому вони виступають не через симпатію до України, а, передусім, зі своїх національних інтересів.
б) Поступитися Путіну в Україні для США означає фактично піти зі світової історії. Центром зовнішньої політики США стає Індо-Тихоокеанський регіон і опір експансії Китаю. Вони зараз формують там союз держав, що чинять опір цій експансії. Уже створено так званий Чотирибічний діалог з безпеки — Індія, Японія, Австралія і США. Якщо США дозволять Путіну безкарно вести агресію в Україні, на Сході ці речі чудово зрозуміють і довіра до них впаде повністю. Тому в цьому питанні Байден буде дуже твердий з Путіним".
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...
Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...