Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко порівняв ситуацію з повідомленням про підозру політику Віктору Медведчуку, якому так і не вдалося вручити документ, зі справою екс-прем'єра Павла Лазаренка, якому свого часу дали можливість виїхати з України, передають Патріоти України.
«Останній раз таке кіно ми бачили у 1999 році у справі Лазаренка. Йому спочатку дозволили виліт з України, а потім проголосували за позбавлення недоторканності», — пише Луценко на своїй сторінці у соціальних мережах.
За його словами, підозра Віктору Медведчуку була підписана генпрокурором ще до повернення політика з Москви, проте його не затримували ані в аеропорту, ані на заході, який опозиція провела 9 травня, ані після акції.
«Сподівався, що спецслужба просто тримає паузу перед бурхливим фіналом. Але це було не так. Сценарист все ж вважає глядачів лохами», — додав він.
Нагадаємо, що генпрокурор Ірина Венедиктова підписала підозри Віктору Медведчуку та його близькому соратнику Тарасу Козаку — їм інкримінують держзраду. Політиків підозрюють у трьох злочинних епізодах: розграбуванні національних цінностей, розкритті державної таємниці, веденні антиукраїнської діяльності.
По-перше, йдеться про змову з представниками Росії з метою перереєстрації юрособи в окупованому Криму для розробки родовища на шельфі Чорного моря. По-друге, про передачу представникам країни-агресора закритої інформації щодо секретного підрозділу ЗСУ. По-третє, про створення в Україні мережі агентів впливу, які працюють в інтересах Росії. За даними СБУ, в Україні зараз знаходиться лише Віктор Медведчук, а Тарас Козак виїхав до Росії не збирається повертатися.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...