Падіння героя: Протасевич назвав протести в Білорусі "спробою державного перевороту"

Засновник Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич, якого утримують білоруські силовики, заявив про свою причетність до "спроби держперевороту" в Білорусі. Про це він сказав в інтерв'ю RT у середу, 11 серпня, передають Патріоти України.

"Напевно, так. Я щиро вірив у те, що я робив. І я робив це зовсім не заради того, до чого пізніше, і в тому числі зараз, приходить опозиція. Я, дійсно, в багатьох моментах був, напевно, навіть занадто ідейним і надто вірив у якісь ідеали. Яких, на жаль, у реальному житті набагато менше, ніж я думав", - відповів Протасевич на питання, чи вважає він себе "співавтором" спроби революції.
Також Протасевич сказав, що був у батальйоні Азов, бо хотів попрацювати військовим фотографом. "Я туди потрапив, тому що шукав шляхи поїхати, попрацювати на війні. Тому що довгі роки, і навіть опісля, я хотів працювати, зокрема, як військовий журналіст, працювати на фронті і так далі. Це те, що мене вабило. І навіть моє потрапляння в Україну, в Азов, було просто пов'язано з тим, що я зміг домовитися, щоб я просто був як фотограф. При цьому підрозділі..." - пояснив утримуваний білоруський опозиціонер.
Водночас він назвав справжнім маренням звинувачення з боку так званої "ЛНР", що він когось убивав. "Я не знаю, якщо чесно, в чому вони переконалися. Заяви вони робили зовсім якісь розлогі. З урахуванням того, скільки звідти лунало взагалі по-справжньому якихось маячних заяв, про те, що я там мало не сафарі на людей влаштовував, за якісь суми, що, природно, є відвертим маренням", - підкреслив Протасевич.

"Більш того, я на території "ЛНР" навіть жодного разу й не був. Тому, я думаю, краще питання ці їм ставити. А в тому, що стосується інших аспектів, по-перше, я вже неодноразово співпрацював зі слідством. І будьмо відвертими. Якби до мене були якісь питання по цій лінії, я б, напевно, і тут не сидів, і звинувачення б у мене були взагалі інші. До того ж, розумієте, це інцидент, який був... я повернувся ще наприкінці 2015 року. І після цього в мене були й обшуки, і зустрічі з тим же ГУБОПіКом (Головне управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією. - Ред.) і так далі. Чесно скажу, мені було трохи дивно спостерігати за тим, що просто пропаганда багато в чому використовувала ось цей негативний образ. Хоча всі чудово розуміли, що якби до мене були питання в цій частині, то я б сів ще тоді, в 2015-му, у 2016 році", - підсумував Протасевич.

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...