За словами Барієва, російські загарбники посилено готуються до можливого наступу Сил оборони України на Крим. Вони риють траншеї просто на узбережжі.
Не сумніваються у тому, що ЗСУ таки прийдуть на півострів, і місцеві колаборанти. Так, зрадники, які мають гроші, нині активно намагаються придбати нерухомість у Туреччині та деяких інших країнах, а також шукають можливостей виїхати з півострова. Частішають випадки вивезення росіянами родин з Криму. Водночас частина росіян, що приїхали на півострів, досі сподіваються на "другу армію світу".
"Це стосується й російських громадян, які там. Вони дуже зомбовані. Вони ще сподіваються, що їх "захистять" збройні сили Росії", – заявив Барієв.
За словами члена Меджлісу, нині у Криму наростає паніка на всіх рівнях. Зокрема, на підтвердження цієї тези він наводить інформацію про практично повну зупинку будівельного бізнесу у Криму. При цьому, запевняє Барієв, будівництво зупинилося не через брак будматеріалів, а через страх проводити будівельні роботи на тлі можливої деокупації півострова українською армією.
Водночас, наголосив він, росіяни дуже активно на інтернет-сервісі для розміщення оголошень розпродають побутові речі та техніку, яку купували 2-3 роки тому.
"Це свідчить про те, що вони розпродаються й починають виїжджати", – переконаний Барієв. Тема евакуації обговорюється, стверджує член Меджлісу, буквально на всіх рівнях. Про це говорять ті, хто живе у Криму, між собою, ключове питання – хто та як планує евакуюватися у разі потреби.
Та й представники окупаційної влади, схоже, теж не виключають розвитку подій, коли доведеться втікати з окупованого півострова. "І дійсно, не лише по домівках проходять і збирають інформацію – чи є там літні люди, засоби транспортні, неповнолітні діти. Таку ж інформацію збирають в муніципальних, державних установах", – наголосив Барієв.
Навіть заяви гауляйтера Сергія Аксьонова про створення власної кишенькової армії – приватної військової компанії "Конвой" – дуже красномовні. "Так він намагається сказати про те, що "ми із кримчан створимо захисну таку бригаду, яка буде захищати Крим", – переконаний член Меджлісу.
Тим часом на півострові побільшало російських окупантів та техніки, зокрема, місцеві розповідають, що все частіше бачать у Криму старі військові "ЗІЛи".
"Це все свідчить, що дійсно в Криму змінюється ставлення до всіх процесів. Якщо раніше вони більш були впевнені, що їх "захистять" збройні сили Росії, нині починає змінюватися ситуація", – зауважив Барієв. Тим часом вимушено залишають Крим і громадяни, що підтримують Україну. Роблять вони це, аби уникнути "мобілізації": призов загарбники запустили на півострові на два тижні раніше, ніж планували.
"По домівках проходять і розносять повістки. І для нас важливо, звісно, аби наші співвітчизники залишалися там. Але це небезпечно також", – зазначив член Меджлісу. Він додав, що вкрай важливо інформаційно "стимулювати" росіян, що незаконно прибули у Крим, а також місцевих колаборантів якомога швидше виїхати з півострова.
Попри запевнення окупаційної влади, що "все йде за планом", цього року туристичний сезон у Криму загрожує стати найпровальнішим за десятиліття. Страх росіян опинитися у відпустці на території, де ось-ось внаслідок контрнаступу ЗСУ можуть розгорнутися бойові дії, вже дав свої плоди: бронювання зменшилося вдвічі.
За даними, які озвучили в Асоціації малих готелів Криму, станом на березень 2023 року бронь номерів на літо становить 15% у Севастополі, 10% на Південному березі (Ялта, Алушта, Гурзуф тощо) і всього 5% – на західному узбережжі АРК.