За словами патріарха, "установлення самого себе в центр життя і є ліберальною ідеєю". Він продовжив, що "в якомусь сенсі це гріховна ідея, тому що установлення в центр життя самого себе – це і є відпадання від Бога, у центрі життя має бути Бог".
Кирило зазначив, що, "пройшовши 90-ті роки, значна частина освіченого суспільства стала розуміти, що таке лібералізм", а на початку XX століття люди були ним "зачаровані". Патріарх вважає, що ліберальна ідея передбачала відмову від авторитетів і влади в тому сенсі, що "хоч якась влада має бути – без поліцейських на вулиці не обійтися, – але кожна людина має таку гідність і такі права, що він і є сам для себе владою".
На думку Кирила, революції не випадково відбувалися саме в Санкт-Петербурзі, "тому що був дуже високий рівень згоди освіченого інтелігентного населення з ліберальною ідеєю".
Коли КНР досягне успіху, це кардинально змінить спосіб умови війни. Згідно з новою доповіддю Комісії з національної безпеки США, Китай може наблизитися до створення генетично модифікованих солдатів, посилених технологіями штучного інтелекту. Експерти п...
Через багато десятиліть новим Папою Римським скоріш за все стане знову уродженець Італії. Після смерті Папи Римського Франциска Католицька церква має розпочати тривалий процес обрання його наступника. Не раніше ніж через 15 днів після його смерті 135 к...