Зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1" не здатний технічно перехоплювати ракети HIMARS, як раніше заявляли російські пропагандисти в ефірі ТРК "Звезда". Про це написав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
Зокрема, експерт відреагував на сюжет ТРК "Звезда", що належить Міноборони РФ, про те, що комплекс "Панцир" показує 100%-й показник перехоплення ракет HIMARS.
"По-перше, не ракет, а реактивних снарядів. По-друге, це ТРК "Звезда" розповідає про ті самі ЗРПК "Панцир-С1", які створили кільцеву ешелоновану ППО навколо Кремля? Ну, того самого, на дах якого приземлилося два БПЛА, що мають максимальну швидкість менше ніж 1 км за секунду?" — написав експерт.
Коваленко також розповів про ситуацію під час стрільб батареї ЗРПК "Панцир-С1" у 2020 році. Вони виявилися провальними, оскільки чотири ЗРПК "Панцир-С1" вели одночасно вогонь по повітряній мішені Е-95, але так і не змогли її уразити.
Як вдалося з'ясувати розслідувачам із команди російського опозиціонера Олексія Навального, ЗРПК "Панцир С1" залучили для охорони Володимира Путіна. Зокрема військову техніку помітили біля резиденції президента РФ у Красній Поляні (неподалік міста Сочі), у Ново-Огарьово та на Валдаї.
ЗРПК "Панцир-С1" – це російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРПК) наземного та морського базування. Призначений для ближнього прикриття цивільних та військових об'єктів (зокрема комплексів ППО великої дальності) від усіх сучасних та перспективних засобів повітряного нападу. Також може здійснювати захист об'єкта, що обороняється, від наземних і надводних загроз.
"Панцир-С1" є зенітним ракетно-гарматним комплексом малого радіуса дії, що розміщується на гусеничному шасі, колісному шасі вантажівки, причепа або встановлюється стаціонарно. Управління ведуть два чи три оператори. Протиповітряна оборона здійснюється автоматичними гарматами та керованими ракетами з радіокомандним наведенням з інфрачервоним та радіолокаційним стеженням. Комплекс призначений для захисту малорозмірних об'єктів від засобів повітряного нападу (як пілотованих, так і безпілотних).
Ціна одного ЗРПК "Панцир-С1" складає від 13,15 до 14,67 мільйона доларів США. Знаходиться на озброєнні таких країн, як РФ, Алжир, Ірак, Іран, ОАЕ, Оман, Сербія, Сирія, Ефіопія, Лівія.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...