Турецька оборонна компанія Baykar почала будівництво заводу під Києвом, де виготовлятимуть моделі безпілотників Bayraktar TB2 або TB3. На виробництві працюватиме близько 500 людей. Про це агентству Reuters повідомив гендиректор компанії Халук Байрактар.
Згідно із заявою компанії Baykar, вони підписали угоди про експорт свого дрона TB2 із 30-ма країнами. Зокрема до них від 2018 року входять Україна, Ефіопія, Лівія та Азербайджан.
Безпілотники Bayraktar турецького виробництва набули популярності в усьому світі після того, як українські військові використовували їх для перешкоди російським військам шляхом знищення бронетехніки та артилерійських систем.
"Наш завод будується і нам потрібно близько 12 місяців, щоб завершити будівництво, а потім ми перейдемо до внутрішньої техніки, обладнання та організаційної структури", — сказав генеральний директор Baykar Халук Байрактар і додав, що завод в Україні буде великий, і компанія планує працевлаштувати близько 500 людей.
Він також зазначив, що потужності виробництва становитимуть близько 120 одиниць дронів щороку, але досі не ясно, чи буде виробництво на українському заводі зосереджено на моделі безпілотників TB2 або TB3.
Відповідаючи на запитання, чи можуть питання безпеки, пов’язані з війною, викликати занепокоєння для заводу, Байрактар сказав, що плани "повністю просуваються вперед" і що "ніщо не може їх зупинити".
19 липня 2022 року прем'єр Денис Шмигаль розповів, що Україна готує угоду з Туреччиною, яка дозволить будівництво заводу Bayraktar.
У серпні стало відомо, що турецька компанія Baykar Makina, яка виробляє БПЛА, зокрема ударні Bayraktar TB2, вже зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для будівництва заводу.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...