Західні санкції щодо Російської Федерації притупили її можливість фінансувати війну. Китай та Туреччина допомагають РФ обійти введені обмеження. Про це пише EUobserver, передають Патріоти України.
Зазначається, що найбільших збитків санкції завдали по енергетичному та банківському секторах. У "чорний список" потрапили вже всі великі банки Росії, крім одного, а російські кредитори закрили 670 офісів.
У зв'язку зі сформованою ситуацією Кремль спробує провести рекапіталізацію банків за допомогою вливання додаткових 2 трильйонів рублів. При цьому мало хто з міжнародних інвесторів зацікавлені в покупці російських облігацій.
Крім того, санкції заблокували російський експорт до Європи на 90 мільярдів євро на рік, що призвело до падіння виробництва в Росії сталі на 30% і виробництва пиломатеріалів на 90%. Також заблокували 30 мільярдів євро на рік високотехнологічного та промислового експорту, що підірвало виробництво основних споживчих товарів як авто, холодильники та пральні машини.
Крім цього, ЄС заморозили активи росіян в Європі на суму 17,4 мільярда євро. Приблизно 40% з приблизно 3 тисяч іноземних компаній, що працюють в Росії, вже пішли з російського ринку або в процесі, що призвело до втрати 540 тисяч робочих місць.
На проблеми з військовим виробництвом в Росії вказує і те, що Кремль почав закуповувати безпілотники та боєприпаси в Ірані та Північній Кореї.
Попри всі наслідки санкцій, Росії все ж вдається частково обходити введені обмеження. У цьому Кремлю допомагають Китай та Туреччина.
"Експорт з Китаю в Росію 30 найпопулярніших товарів в цьому діапазоні (від транспортного обладнання до електричних машин), раніше імпортувалися з ЄС і США, різко впав після вторгнення, але в серпні виріс на 20% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року", - йдеться в звіті.
Тільки експорт з Туреччини до Росії майже подвоївся з другого кварталу, а також зріс експорт деяких країн-членів ЄС до Туреччини, що свідчить про обхід санкцій.
Також Москві допомагає і Казахстан, а експорт ЄС в Киргизстан за період з 5 по 18 вересня показав майже чотириразове зростання в порівнянні з до військовим періодом.
Крім того, частково покрити дефіцит та обійти санкції в Кремлі намагаються за допомогою "паралельного імпорту" комп'ютерів, смартфонів, побутової електроніки, запчастин для авто й навіть продуктів Lego без дозволу правовласників.
Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...
Служба безпеки затримала у Києві високопосадовця, який причетний до фінансування війни РФ проти України. За матеріалами справи, ним виявився директор департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. Про це повідомляє ...