Суддя Печерського районного суду міста Києва В'ячеслав Підпалий, який виносить рішення щодо нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука, не може похвалитися бездоганною репутацією. У ЗМІ є багато інформації як про скандали, пов'язані з його професійною діяльністю, так і про дивовижні показники в декларації. Докладніше про нього читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.
Чим "прославився" суддя?
Один із гучних скандалів датується 2014 роком, коли розглядалася справа колишнього першого віцепрем'єр-міністра Сергія Арбузова. Його рахунки, на яких, за даними ЗМІ, було більш ніж 200 млн грн, заарештували. Однак потім за рішенням суду, а саме Підпалого, кошти розморозили. Ще пізніше Генпрокуратура почала розслідування за фактом такого вердикту, але покарання суддя так і не отримав.
У 2018-му Підпалий оскандалився тим, що дав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки Наталії Седлецької. Таке рішення пов'язали зі справою про можливе розголошення держтаємниці директором НАБУ Артемом Ситником.
Також журналісти писали і про можливі корупційні схеми за участю Підпалого. Так, розглядаючи справу про цивільну суперечку про договір позики, суд зобов'язав відповідача виплатити понад 56 млн грн, з них майже 51,6 млн самого боргу за позикою, 4,9 млн відсотків і ще 8 тис. грн судового збору. І це зважаючи, що було представлено три експертизи МВС, які свідчать про підроблений підпис відповідача під договором позики.
У щорічній декларації за 2020-й Підпалий указав річну зарплату за основним місцем роботи в розмірі 1 196 318 гривень, а також готівкові заощадження: 2 тисячі доларів, 2 тисячі євро і 50 тисяч гривень.
За даними судді, в нього немає власного житла, він може користуватися кімнатою в столичному гуртожитку або проживати в будинку в Обухівському районі Київської області. Також указав "право на користування" автомобілем Toyota Land Cruiser, але транспортний засіб не задекларовано як власність.
Додамо, Підпалий у 1999 році був призначений помічником судді Верховного суду. У 2006-му його делегували до Печерського районного суду Києва на п'ять років указом третього президента Віктора Ющенка, а після завершення каденції йому продовжили суддівські повноваження безстроково.
На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...
Російські загарбники на вулицях тимчасово окупованого Генічеська, що на Херсонщині, влаштовують масові облави на чоловіків, щоб примусити їх вступати до лав російської армії. Про це повідомляє партизанський рух "Атеш", передають Патріоти України. Агент...