Підробила документи: Керівницю апарату Харківської ОВА підозрюють у розкраданні понад 15 млн на гумдопомозі

Керівницю апарату Харківської ОВА викрили на схемі привласнення понад 15 мільйонів гривень на закупівлі продуктів для гуманітарних потреб. До схеми був причетний і постачальник продуктів. Про це повідомило Національне антикорупційне бюро України у вівторок, 13 лютого, передають Патріоти України.

Як зазначили в НАБУ, у березні 2022 року посадовиця ОВА та директорка підприємства уклали договір між Харківською ОВА, АТ Укрзалізниця та цим підприємством щодо постачання продуктів. Продукти купили за державною програмою, щоб безплатно роздати людям в прифронтових областях та на деокупованих територіях.

За даними слідства, після цього керівниця апарату ОВА підробила документи про нібито отримання 235 тонн продуктів від постачальника. Укрзалізниця перерахувала на рахунки постачальника понад 15 млн гривень, водночас оплачені продукти так і не доставили. Коли посадовиця Харківської ОВА дізналася про відкрите кримінальне провадження, вона вирішила замаскувати невидачу продуктів «фактом їх відповідального зберігання», заявили в НАБУ. У САП додали, що у грудні 2022 року учасники схеми підробили документи про нібито зберігання продуктів на інших складах, проте «по факту її взагалі не було».

В агентстві додали, що продукти все-таки поставили й майже відшкодували завдану державі шкоду. Підозрюваними у цій справі є керівниця апарату Харківської ОВА, директорка ТОВ та її заступник та директор регіонального управління ТОВ.

Кримінальне провадження кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК, ч. 1 ст. 366 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; службове підроблення). Можливе покарання — ув’язнення від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна; штраф від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...