Українські спецпризначенці із 73-го морського центру спеціальних операцій пів року готували плацдарм через річку Дніпро для продовження контрнаступу ЗСУ на півдні України. Підрив російськими загарбниками греблі Каховської гідроелектростанції зруйнував не лише дамбу, а й початковий план українських бійців, передають Патріоти України.
Після цього воєнного злочину росіян наші спецпризначенці були змушені витратити шість місяців на те, щоб адаптуватися до нових умов та забезпечити переправу на лівобережжя Херсонщини. Про це розповідається в статтіABC News.
Про створення плацдарму розповів "Скіф" – офіцер "Центру 73", одного з найелітніших підрозділів спецназу України, який складається зі спеціалістів з водних операцій, фронтових розвідників, операторів безпілотників, підводних диверсантів.
На кінець травня бійці центру зайняли позиції вздовж Дніпра, деякі з них були майже в межах видимості Каховської дамби. І українці, і росіяни тоді знали, що контрнаступ України буде націлений на контроль над річкою як на ключ до повернення окупованого півдня.
У перші дні операції, 6 червня, вибух, влаштований росіянами, зруйнував греблю Каховської ГЕС, стіна води рушила вниз за течією та розмила позиції української армії. Вода піднялася на 20 метрів, затопивши лінії постачання українських бійців, російські позиції та все інше на своєму шляху. "Ми були готові переправлятися. А потім дамбу було підірвано", – згадує "Скіф".
Після цього почалася гонка: чиї сили зможуть захопити острови, коли вода відступить, а разом з ними і повний контроль над Дніпром.
"Скіф" знав, що спочатку потрібно скласти план і переконати генералів у тому, що якщо його люди зможуть захопити плацдарм – стратегічний пункт переправи, то варто відправити туди війська. А це означало б проведення ризикованих річкових місій.
"Але на початку осені сталася щаслива подія. Російського офіцера, який стверджував, що був проти війни із самого її початку, відправили на фронт на Херсонщину. За його словами, все було так погано, як він побоювався. Він зв'язався з українською розвідкою і повідомив, що має 11 товаришів, які вважають так само. Група здалася в полон разом, "Скіф" узяв під варту російського офіцера та його людей. Росіяни розповіли йому все, що потрібно було знати про їхній підрозділ на маленькому острові, який їм було доручено захопити, неподалік села Кринки", – сказано в статті.
"Скіф" заявив, що із групою 20 людей він зможе захопити острів, проте лише у випадку забезпечення достатнього підкріплення, щоб українські регулярні війська могли утримати територію. Аби отримати цю підтримку, спецпризначенці мали підняти в селі український прапор. І у середині жовтня над Кринками дійсно пролетів український безпілотник із синьо-жовтим прапором.
"Кілька українських бригад було направлено на утримання позицій і з тих пір вони перебувають там, у тому числі ті люди з 73-го центру, які все ще готові до бою", – пише ABC News.
Ця ситуація не влаштовує окупантів, тож вони останнім часом атакують позиції українських військових, хвилями запускаючи керовані авіабомби та безпілотники, які скидають боєприпаси. Але українські сили та "Центр 73" продовжують битися, сказано в повідомленні.
73-й морський центр спеціальних операцій імені кошового отамана Антіна Головатого (73 МЦСпО, в/ч А3199) – це частина спеціальної розвідки Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Бійці центру брали участь у недопущенні висадки повітряного десанту на аеродром "Кульбакине" та у звільненні острова Зміїний.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...