Головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв заявив, що російські спецслужби втрачають довіру до президента Володимира Путіна. І це взаємно – глава Кремля також став менше довіряти ФСБ та ГРУ. Зокрема через те, що саме Федеральна служба безпеки готувала стратегію вторгнення в Україну і прорахувалася. Про це Грозєв розповів у коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.
За його словами, ФСБ займалася вербуванням в "індустріальних масштабах": рекрутингом та кураторством агентів займалося понад 120 офіцерів. Якщо кожен із них "вів" 5-10 агентів, то "можна припустити, що на обліку в п'ятої служби стояло понад 1000 українських агентів впливу".
Саме на основі цих відносин п'ята служба ФСБ склала для Путіна провальну стратегію про захоплення влади зсередини, про необхідність і достатність військового вторгнення у форматі бліцкригу. "Вони звітували і про політичну нестабільність влади, і про підвищення протестних настроїв в Україні, і про готовність значної частини суспільства прийняти або примиритися з новою владою з Москви", – пояснив Грозєв.
Паралельну мережу агентів готували в ГРУ. "Там було до 40 осіб, хто працював ексклюзивно за українським напрямом. Але там немає такого чіткого розподілу роботи, як у ФСБ, і їх перекидають з одного проєкту на інший у міру актуальних завдань. Наприклад, відділ 29155 – приблизно 50 осіб, які раніше займалися в основному диверсіями та вбивствами в Європі – зараз займаються лише Україною. Найімовірніше, так і з іншими відділами", – уточнив розслідувач.
Грозєв додав, що під ГРУ перебувало до 100-300 агентів, проте з початком повномасштабної війни більша їхня частина відмовилася від прямої співпраці з кураторами.
Розслідувач також згадав про випадок, коли ГРУ нібито викрало і стратило в РФ на військовому полігоні в підмосковному Сенежі свого агента із СБУ – причому публічно, щоб чутки про страту поширювалися і були попередженням для інших. Ім'я агента Грозєв не назвав.
Процес втрати довіри Путіна до п'ятої служби ФСБ незворотний, і їхня роль тепер дуже обмежена, резюмував Грозєв. ГРУ не відзначилося таким провалом, тому "їхня роль підвищена в останні місяці".
"Спостерігається дзеркальна ситуація з 2014 роком, коли ФСБ виграла у ГРУ довіру Путіна після початку вторгнення на Донбас", – додав він.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...