Головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв заявив, що російські спецслужби втрачають довіру до президента Володимира Путіна. І це взаємно – глава Кремля також став менше довіряти ФСБ та ГРУ. Зокрема через те, що саме Федеральна служба безпеки готувала стратегію вторгнення в Україну і прорахувалася. Про це Грозєв розповів у коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.
За його словами, ФСБ займалася вербуванням в "індустріальних масштабах": рекрутингом та кураторством агентів займалося понад 120 офіцерів. Якщо кожен із них "вів" 5-10 агентів, то "можна припустити, що на обліку в п'ятої служби стояло понад 1000 українських агентів впливу".
Саме на основі цих відносин п'ята служба ФСБ склала для Путіна провальну стратегію про захоплення влади зсередини, про необхідність і достатність військового вторгнення у форматі бліцкригу. "Вони звітували і про політичну нестабільність влади, і про підвищення протестних настроїв в Україні, і про готовність значної частини суспільства прийняти або примиритися з новою владою з Москви", – пояснив Грозєв.
Паралельну мережу агентів готували в ГРУ. "Там було до 40 осіб, хто працював ексклюзивно за українським напрямом. Але там немає такого чіткого розподілу роботи, як у ФСБ, і їх перекидають з одного проєкту на інший у міру актуальних завдань. Наприклад, відділ 29155 – приблизно 50 осіб, які раніше займалися в основному диверсіями та вбивствами в Європі – зараз займаються лише Україною. Найімовірніше, так і з іншими відділами", – уточнив розслідувач.
Грозєв додав, що під ГРУ перебувало до 100-300 агентів, проте з початком повномасштабної війни більша їхня частина відмовилася від прямої співпраці з кураторами.
Розслідувач також згадав про випадок, коли ГРУ нібито викрало і стратило в РФ на військовому полігоні в підмосковному Сенежі свого агента із СБУ – причому публічно, щоб чутки про страту поширювалися і були попередженням для інших. Ім'я агента Грозєв не назвав.
Процес втрати довіри Путіна до п'ятої служби ФСБ незворотний, і їхня роль тепер дуже обмежена, резюмував Грозєв. ГРУ не відзначилося таким провалом, тому "їхня роль підвищена в останні місяці".
"Спостерігається дзеркальна ситуація з 2014 роком, коли ФСБ виграла у ГРУ довіру Путіна після початку вторгнення на Донбас", – додав він.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...