Після розгрому С-300 і С-400 старенькими ракетами США, Росія сподівається відігратись з С-500: Чи здатен "Прометей" збивати ATACMS, які реальні можливості ракети 77Н6-Н/1

Зенітні ракетні комплекси С-300 та С-400 виявилися абсолютно неефективними проти балістичних ракет ATACMS

Пускова ЗРК С-500 "Прометей"

Очільник Головного управління розвідки Міноборони України в ефірі телемарафону "Єдині новини" 12 червня заявив, що російське окупаційне військо вже розмістило у тимчасово окупованому Криму елементи свого новітнього ракетного комплексу С-500. "Це буде досить дослідне застосування. Але вони вже з’явилися там", — відзначив Буданов.

Генерал наголосив, що такий крок противника — "цілком очевидний", бо ворог зараз працює над посиленням своєї протиповітряної оборони на півострові. Тим паче коли зенітні ракетні комплекси С-300/400 продемонстрували абсолютну безпорадність проти американських балістичних ракет ATACMS, які є на озброєнні Сил оборони України.

Нагадаємо — лише за перші три дні цього тижня Генштаб відзвітував про дві потужні атаки на позиції російських ЗРК С-300 та С-400 у Криму, вночі 10 та 12 червня, у результаті першої атаки по супутникових знімках зафіксовано знищення щонайменше радіолокаційну станцію РЛС 48Я6-К1 "Подлет", а також командний пункт 5Н63С з радіолокатором підсвічування цілей та наведення ракет 30Н6.

Тому цілком зрозуміло, що методичні та результативні удари ATACMS змушують ворога кинути в бій чергову розпіарену "вундерваффе" С-500 "Прометей" — ще на початку цього року після проведення випробування цього ЗРК російські пропагандисти заявили, що С-500 підтвердив здатність збивати як балістичні ракети, так і гіперзвукові цілі завдяки потужним радарам, електронно-обчислювальному комплексу і високоманевреним зенітним ракетам.

С-500 "Прометей", фото ілюстративне

Раніше Defense Express вже детально аналізував, що це за ЗРК С-500 і на що він дійсно здатний, тож ту акцентуємо на головному — для боротьби з балістичними (і нібито гіперзвуковими) ракетами "Прометей" має ракети 77Н6-Н/1 (версія ракети 9М82 від С-300В), які мають "паперову" дальність у 500-600 км, реальні показники цілком можуть бути меншими, але тут насправді головне те, наскільки ефективно ці протиракети будуть збивати ATACMS.

Але нюанс в тому, що ракета не має опції кінетичного перехоплення, а лише близький підрив. Тож її можна порівняти з тою ж ракетою GEM-T від Patriot PAC 2. І тут варто згадати, що хоч для PAC-2 спершу і декларувалися можливості боротьби з балістичними ракетами, але згодом виявилося, що вони мають досить низьку ефективність проти цих цілей.

Пускова С-500 "Прометей" та ракета 77Н6-Н

Що своєю чергою стало поштовхом до реалізації доволі вартісної програми зі створення кінетичних перехоплювачів і появи ракети PAC-3, які ефективно показали себе проти російських аеробалістичних ракет "Кинжал".

Тож навряд чи С-500 "Прометей" з ракетами без можливості кінетичного перехоплення може стати "геймчейндежром", який нівелює загрозу для ППО російського війська у вигляді ракет ATACMS. Хоча можна припустити, що використання противником цього ЗРК може частково знизити ефективність цих балістичних ракет.

"Тобто про жодні межі 1991 року насправді не йшлося": Український блогер розкрив брехню Кремля щодо умов припинення війни

субота, 20 липень 2024, 21:20

Під час так званих “мирних переговорів” у Стамбулі в квітні 2022 року Росія планувала захопити ще більшу територію України, ніж та, що перебуває під окупацією зараз, передають Патріоти України. Як повідомив український блогер Денис Казанський, про це с...

Окупанти захопили кілька населених пунктів: Український фронт на Донбасі розвалюється, - Bild

субота, 20 липень 2024, 20:00

За останні дні російські окупаційні війська захопили кілька населених пунктів на Донбасі, що може свідчити про частковий розвал української оборони в цьому регіоні. Таку думку висловив експерт німецького видання BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьо...