Після тиску з Пекіна США переконали Польщу не передавати Україні МіГ-29 на початку вторгнення, - The Spectator

Китай тиском змусив США зірвати угоду з Польщею щодо поставок радянських літаків МіГ-29 Україні у березні 2022 року. Таким чином Пекін прагнув запобігти ескалації війни, яка могла б призвести до застосування Росією ядерної зброї, передають Патріоти України.

Про це пише британський журналіст, історик і письменник Оуен Метьюз для журналу The Spectator. На його думку, Китай понад усе намагається запобігти ядерній війні на планеті і готовий заради цього тиснути як на США, так і на Росію.

"Пекін знав про плани Росії щодо військової операції. Але росіяни представили майбутню війну як "обмежену операцію з повернення втраченої російської провінції і возз'єднання Росії в історичних межах". Але ілюзія підтримки Китаю була одним із багатьох прорахунків, які привели Путіна до великої війни. Масштаби ж російської військової операції, зокрема спроба блискавичної атаки на Київ, заскочили Пекін зненацька. Хоча Китай офіційно підтримував Путіна дипломатично, звинувачуючи НАТО в провокуванні конфлікту, у Пекіна було глибоке занепокоєння, що Путін перестарався і спровокував Захід на єдиний фронт, якого вдалося б уникнути за допомогою обмеженої операції на Донбасі", – пише журналіст з посиланням на свої джерела у китайській армії.

За даними його джерел, погроза президента РФ Володимира Путіна про ядерну ескалацію 27 лютого стривожила світ, у тому числі китайців. Відтоді ключовим пріоритетом для Пекіна стало російсько-натовське протистояння, щоб "уникнути будь-якої ядерної ескалації та допомогти досягти припинення вогню".

"Тому, коли виникла загроза подальшої ескалації у вигляді пропозиції польського уряду поставити Україні весь парк винищувачів радянських часів МіГ-29, китайці занепокоїлися. І хоч було малоймовірним, що польські МіГи будуть мати значний вплив на війну, надання Києву винищувачів будь-якого типу країною НАТО стало б важливим символічним, якщо не обов'язково значущим з оперативної точки зору, кроком до прямої участі НАТО в конфлікті", – пише Оуен Метьюз.

Він нагадує, що спочатку Вашингтон не заперечував проти передачі поляками Україні літаків, однак через день, 8 березня, раптом передумав. На думку британського журналіста, це сталося під тиском Пекіна.

"Вашингтон і Пекін домовилися що, якщо США зупинять угоду щодо МіГів, то Китай зробить усе можливе, щоб розрядити ядерну загрозу Путіна на оперативному рівні. І це спрацювало", – стверджує Метьюз з посиланням на свої китайські джерела.

За його даними на початку вересня, під час серії зустрічей з керівництвом НАТО, міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв використати значні важелі впливу Китаю в Москві, щоб відмовити Путіна від використання ядерної зброї, у той час як у відповідь НАТО підтвердило, що вони не будуть надавати стратегічну зброю Україні. А потім було спільне засудження президентами США і Китаю Джо Байденом і Сі Цзіньпінем російської ядерної загрози на Балі на початку листопада.

"Ціна Китаю за його миротворчість? Пекін сподівається покращити відносини з НАТО та Європою та покласти край кривавій і марній війні, яку його союзник Путін розпочав так необачно. В Україні Китай, за словами джерела, остаточно позиціонує себе як останню надію на мир у цьому світі. З цим можуть не погодитися українці, яких, ймовірно, попросять пожертвувати землею заради миру", – робить висновок британський журналіст.

Ніякого фальшивого перемир'я, про котре благає москва: "Ми не хочемо, щоб Росія відпочила, перегрупувалась і знову атакувала Україну", – Блінкен

п’ятниця, 24 березень 2023, 7:26

США прагнуть до тривалого миру в Україні, заснованого на повазі до суверенітету та інших принципів міжнародного права, але зараз від Росії ознак про готовність до змістовної дипломатії немає. Про це державний секретар США Ентоні Блінкен заявив під час ...

Бити по енергетичній інфраструктурі втрачено сенс: Росія може змінити тактику нанесення ракетних ударів на тлі обмеження ресурсів – ISW

п’ятниця, 24 березень 2023, 7:08

Російські війська можуть змінити тактику завдання ракетних ударів по Україні, зосередившись на українських військових об'єктах. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). За даними аналітиків, загальна кількість російських ра...