Російський політолог Дмитро Орєшкін в інтерв'ю Radio NV пояснив, яким чином російський диктатор Володимир Путін уникає оголошення мобілізації в Росії, передають Патріоти України.
В ефірі Radio NV Орєшкін нагадав, що, коли в Росії оголосили мобілізацію у вересні 2022 року, рейтинг Путіна просів на 7% і піднімали його "з доволі великими зусиллями".
"Тому такого слова як мобілізація вимовлено не буде, у всякому разі Путін категорично проти цього. Це йому не подобається, тому що підриває його статус. А де-факто, звісно, мобілізація триватиме, але називатиметься по-іншому", — сказав російський політолог.
Він зазначив, що під час осіннього призову в Росії набрали 130 тисяч осіб. "Молоді 18-річні пацани потрапляють під прес офіцерів і під прес старослужбовців. Протягом двох-трьох тижнів їх пресують і змушують підписати контракт, а після цього вони вже не службовці, не ті, хто прийшли за щорічним набором, і яким Путін обіцяв у війні не брати участі. <...> Так от, ці 130 тисяч називатимуться добровольцями, можливо, вони навіть отримуватимуть зарплату, а можливо, й ні, тому що частину офіцери вкрадуть", — пояснив Орєшкін.
Політолог розповів, що вже відомо, що в російські регіони спущено квоти. Зокрема, кожен район Якутії, повинен "представляти 15 осіб, на тиждень", що в цілому складає близько 600 осіб.
"А Москва, наприклад, як доповів пан Собянін, за час з початку року виконала план у 22 тисячі добровольців", — додав він.
Водночас Орєшкін констатував, що мобілізацією це не називається, "тому що для путінської моделі важлива не суть, а та ж ритуальна складова". "А людей, податок кров’ю з регіонів, забирають, природно. Тож відповідь, мені здається, така: слова не буде, а діло буде»"— підсумував він.
Ранііше повідомлялося, що політолог, експерт по країнах Центральної та Східної Європи Іван Преображенський в інтерв'ю Radio NV заявив, що Кремль не планує проводити нову мобілізацію до президентських виборів в Росії.
Політолог зауважив, що проблему з поповненням військ російській владі вдається вирішувати «за рахунок так званих, як вони в російській пропаганді називаються, добровольців», які насправді є найманими солдатами.
20 листопада секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Кремль може запустити тотальну мобілізацію після проведення президентських виборів у березні 2024 року.
У жовтні представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомляв, що Росія щомісяця мобілізує на війну проти України понад 20 тисяч людей: йдеться про рекрутинг серед ув’язнених, боржників та інших схожих категорій населення.
За його словами, про «добровольців там не йдеться». Найчастіше людей залучають до армії обіцянками про високі виплати або шантажем, змушуючи підписувати контракт.
На початку жовтня міністр оборони країни-агресора Росії Сергій Шойгу сказав, що у вересні контракт підписали нібито понад 50 тисяч росіян, а загалом з початку року на контракт та у добровольчі формування прийшли понад 335 тисяч окупантів. Тому додаткової мобілізації у Кремлі не планують, стверджує Шойгу.
11 вересня Генштаб ЗСУ повідомив, що в Росії та тимчасово окупованих територіях найближчим часом розпочнеться масова примусова мобілізація населення через великі втрати РФ на фронті. Її показники можуть становити від 400 до 700 тисяч осіб.
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...
Імовірна позашлюбна дочка російського правителя Володимира Путіна, Єлизавета Кривоногих, вона ж Луїза Розова, про яку ЗМІ взнали у 2020-му році, очікувано принишкла в мережі після початку повномасштабної війни, закривши свою сторінку, передають Патріот...