Поле битви - Нью-Йорк: Наступні дні будуть вирішальними для всього світу, - Бербок

Наступні дні стануть вирішальними як для перебігу війни в Україні, так і загалом для подальшого розвитку світу. Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок на пресконференції з філіппінським колегою Енріке Манало після їх переговорів у Берліні.

Йдеться про засідання Генасамблеї ООН 23-24 лютого, де буде представлений для голосування проект резолюції щодо миру в Україні, в якому наголошують на необхідності якнайшвидшого досягнення всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні.

"Наступні дні будуть вирішальними не лише з огляду на Україну, але вирішальними для миру в усьому світі", - заявила Бербок.

Вона назвала наступний тиждень в Нью-Йорку таким, який "підсумує весь минулий рік". Йдеться про те, що світ згуртовано засудив російську агресивну війну, що показало голосування по резолюції ГА ООН в березні минулого року. Втім, була певна кількість країн, які утрималися, і дуже мала кількість підтримала Росію. За оцінкою Бербок, перші продовжували утримуватися при інших голосуваннях не тому, що вони не засуджують війну, не тому, що вони не підтримують Хартію ООН, "а тому, що вони перебувають у сильній залежності від Росії".

Загалом протягом минулого року вдалося домогтися заяв світу, що він не лише засуджує це порушення міжнародного права, а й те, що чітко стоїть на позиціях Хартії ООН. Це потребує підтвердження також у четвер-п’ятницю в Нью-Йорку.

"Ця війна – не європейська справа. Ця війна має жахливі наслідки для всього світу. Тому саме цими днями в Нью-Йорку весь світ апелюватиме до президента Путіна із закликом припинити війну та вивести війська, а також подбати про відновлення миру", - підкреслила дипломат.

Голосування відбудеться 24 лютого – в першу річницю повномасштабної війни, розв'язаної Росією. Голосуванню передуватимуть дводенні виступи десятків держав-членів.

У резолюції ООН вимагатиме від Москви вивести свої війська і закличе до припинення бойових дій. Такий заклик лунатиме не вперше.

Україна разом з прихильниками сподіваються посилити дипломатичну ізоляцію Росії, домігшись того, щоб майже три чверті членів Генеральної Асамблеї підтримали резолюцію.

"Ми розраховуємо на дуже широку підтримку з боку членів. На карту поставлена не тільки доля України, а й повага незалежності, суверенітету і територіальної цілісності кожної держави", – сказав посол Європейського Союзу Улоф Скуг, який допомагав керувати розробкою резолюції Генеральної Асамблеї.

Міністр фінансів США пояснив, як угода про копалини з Україною повʼязана з завершенням війни

понеділок, 5 травень 2025, 22:59

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планував використати підписану з Україною угоду про видобуток корисних копалин для того, щоб отримати більше важелів впливу на Росію у переговорному процесі. Таку заяву зробив міністр фінансів США Скотт...

"Це дуже багато, якщо ви знаєте, з чого ми починали…": Трамп побачив позитив в оголошеному Путіним "перемир’ї" на 9 травня

понеділок, 5 травень 2025, 22:12

Лідер Сполучених Штатів Дональд Трамп вбачає позитив в оголошеному російським диктатором Володимиром Путіним триденному припиненні вогню з нагоди 9 травня. Про це американський президент заявив під час виступу в Білому домі, передають Патріоти України....