Авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко розповів в інтерв'ю Radio NV, чим відрізняються російські дрони Герань від іранських шахедів, фактичною копією яких вони є. За словами Романенка, ці безпілотники відрізняються здебільшого електронікою і матеріалом корпусу, передають Патріоти України.
«В іранських дронах інколи були наповнювачі інші, наприклад, сотові панелі. Можете прийти до мене на роботу, помацати шахеда, подивитися. Він створений із вуглепластику, обклеєний скловолокном», — розповів експерт.
Утім, конструктивно — по формах, аеродинамічно — між Геранями та шахедами немає жодної різниці, додав він. «По двигуну — той же китайський двигун Mado-550, 50 кінських сил. Матеріали, які використані, і електроніка — от це різниця», — резюмував Романенко.
Він також підкреслив різницю між дронами, випущеними в Єлабузі (Герань-2), і дронами Гарпія, які випускаються в Іжевську. "Зовні відрізнити важко, [лише] по кольору і ідентифікації. Іжевські мають ідентифікацію з першою буквою К. А так — майже однакові. Трішечки вища технологічна культура в іжевських безпілотників. Приблизно така різниця», — пояснив фахівець.
Протягом останніх місяців російські ударні дрони — зокрема шахеди або аналогічні БПЛА — є основною зброєю, яку Росія використовує для масованих ударів по Україні. Антирекорд було встановлено у ніч проти 9 липня, коли росіяни застосували проти України 741 засіб повітряного нападу, серед яких 728 безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
Нещодавно США раптово призупинили постачання озброєння Україні, але потім президент Дональд Трамп так само різко скасував це рішення після розмови з російським диктатором Володимиром Путіним. Такий крок вкотре засвідчив особливість політики американськ...
Президент США Дональд Трамп заявив, що розчарований диктатором РФ Володимиром Путіним, але не відмовляється від контактів. Він також пригрозив Росії новими тарифами, передають Патріоти України з посиланням на BBC. Після зустрічі з генеральним секретар...