Доопрацювання українських позашляховиків, які розробляються у рамках проекту "Сайгак" для заміни радянського УАЗ має завершитись до 1 вересня 2021 року. Саме такий строк визначило Міноборони всім компаніям, які беруть участь у конкурсі на постачання нової автівки для українського війська, зазначають Патріоти України.
Зазначимо, що такі короткі строки пов’язані із тим, що мова не йде про створення автівки з "нуля". Враховуючи рівень української автомобільної промисловості, то варто говорити про адаптацію під потребу Збройних Сил України позашляховиків, які вже серійно виробляються та доступні на міжнародному ринку.
Зазначимо, що участь у конкурсі беруть шість українських компаній, які вже мають власні проекти. Наприклад, "Українська бронетехніка", яка постачає українському війську бронеавтомобілі "Новатор" на базі Ford F-550.
Та львівський "Укравтобуспром" ще у 2018 році показав концепт бронеавтомобіля Cavalier. Проте зазначимо, що за вимогами конкурсу мова йде не про бронеавтомобіль, а про звичайний позашляховик, який має забезпечити службову діяльність, перевезення бійців та вантажів у тилу, а також стати базою для створення спеціалізованих та спеціальних машин "другої лінії".
Водночас два інші конкурсанти - "Віді Юнікомер" та ГО "НГО МАЦП" поки не зробили жодного натяку на свої потенційні розробки.
У будь-якому випадку, вимоги Міноборони до нового позашляховика неможливо назвати "космічними". Вони цілком підпадають під цілий ряд популярних позашляховиків, які вже завоювали популярність у світі.
Наприклад, запас ходу має бути не меншим 1000 км, вантажопідйомність від 1 тонни, а повна маса причепу до 1,5 т. Кліренс визначений на рівні від 30 см.
Водночас доволі стислі строки на доопрацювання проектів у три місяці, судячи з усього, є ще однією перевіркою для конкурсантів - можливість забезпечити виконання робіт у стислі терміни. Бо мова йде про більш ніж потужне замовлення на тисячі позашляховиків у рамках багаторічного контракту та забезпечення їх гарантійного обслуговування.
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...