Доопрацювання українських позашляховиків, які розробляються у рамках проекту "Сайгак" для заміни радянського УАЗ має завершитись до 1 вересня 2021 року. Саме такий строк визначило Міноборони всім компаніям, які беруть участь у конкурсі на постачання нової автівки для українського війська, зазначають Патріоти України.
Зазначимо, що такі короткі строки пов’язані із тим, що мова не йде про створення автівки з "нуля". Враховуючи рівень української автомобільної промисловості, то варто говорити про адаптацію під потребу Збройних Сил України позашляховиків, які вже серійно виробляються та доступні на міжнародному ринку.
Зазначимо, що участь у конкурсі беруть шість українських компаній, які вже мають власні проекти. Наприклад, "Українська бронетехніка", яка постачає українському війську бронеавтомобілі "Новатор" на базі Ford F-550.
Та львівський "Укравтобуспром" ще у 2018 році показав концепт бронеавтомобіля Cavalier. Проте зазначимо, що за вимогами конкурсу мова йде не про бронеавтомобіль, а про звичайний позашляховик, який має забезпечити службову діяльність, перевезення бійців та вантажів у тилу, а також стати базою для створення спеціалізованих та спеціальних машин "другої лінії".
Водночас два інші конкурсанти - "Віді Юнікомер" та ГО "НГО МАЦП" поки не зробили жодного натяку на свої потенційні розробки.
У будь-якому випадку, вимоги Міноборони до нового позашляховика неможливо назвати "космічними". Вони цілком підпадають під цілий ряд популярних позашляховиків, які вже завоювали популярність у світі.
Наприклад, запас ходу має бути не меншим 1000 км, вантажопідйомність від 1 тонни, а повна маса причепу до 1,5 т. Кліренс визначений на рівні від 30 см.
Водночас доволі стислі строки на доопрацювання проектів у три місяці, судячи з усього, є ще однією перевіркою для конкурсантів - можливість забезпечити виконання робіт у стислі терміни. Бо мова йде про більш ніж потужне замовлення на тисячі позашляховиків у рамках багаторічного контракту та забезпечення їх гарантійного обслуговування.
На Оріхівському напрямку противник намагається просуватись малими штурмовими групами, однак їх зупиняють і наші дронарі, і артилеристи. Через влучність гармашів горять і склади, і пункти БПЛА, і техніка. Ворог полює на наші машини постійно по кілька ра...
Президент України Володимир Зеленський поділився, які має стосунки з французьким лідером Еммануелем Макроном. За словами глави держави, він має "хороші стосунки", а також політики часто спілкуються. Про це він сказав в інтерв'ю Spiegel, передають Патрі...