Поразка в Чорному морі: Скільки коштувала армії РФ битва за острів Зміїний (інфографіка)

Підрозділи Збройних сил РФ 30 червня залишили територію Зміїного острова, зазнавши втрат у живій силі та техніці, після вдалого завдання удару українськими силами. Коментуючи поразки у ключовій точці Чорного моря Міністерство оборони РФ назвало відведення своїх військ "жестом доброї волі". У зв'язку з цим видання Forbes опублікувало інформацію про втрати росіян у битві за острів Зміїний у доларовому еквіваленті, передають Патріоти України.

На першому місці в рейтингу втрат знаходиться флагман військового Чорноморського флоту Росії ракетний крейсер "Москва", який було підбито 13 квітня. Вартість судна оцінюється в 750 млн доларів. Це цілком відчутна сума навіть для корабля, спущеного на воду в 1979 році. Далі знаходяться вісім зенітно-ракетних комплексів російської армії типу "Тор", "Панцир" та "Стріла" загальною вартістю понад 100 млн доларів.

Однією з найважливіших цілей для українських військових стало рятувальне судно "Василь Бех", оскільки у складі флоту корабель вважався одним із найновіших — Астраханський судноремонтний завод спустив його на воду в 2016 році. Його оцінюють у 25 млн доларів. На борту судна, яке пішло під воду внаслідок влучення української ракети, знаходився ще один ЗРК "Тор".

Також на Зміїному було знищено три ЗРК "Панцир С1". Так, загальна сума втрат Збройних сил РФ склала 915 млн доларів. І це втрати, яких зазнали за спробу контролювати територію острова 17 га.

ЗСУ остаточно вивели з ладу міст дамби в Новій Каховці

субота, 13 серпень 2022, 6:09

У окупантів на правобережному плацдармі не залишилося жодної стаціонарної переправи через Дніпро для забезпечення 10-тисячного угруповання військ всім необхідним. Як повідомляє ОК "Південь", ракетно-артилерійські підрозділи завдали ураження автомобільн...

Одноразові солдати Пригожина: Майже всі завербовані "вагнерівцями" на війну в'язні загинули – росЗМІ

субота, 13 серпень 2022, 5:51

Варто пам'ятати, що то були не якісь 'фраєра' у військовій справі. 'Начать с чістого ліста' та 'іскупіть кров'ю' спокушали зеків, що колись належали до силових структур. За даними російського видання "Важные истории" майже всі ув'язнені двох російських...