Постачальникам ЗСУ повернули право на прибуток: Зеленський підписав закон про оборонні закупівлі

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про оборонні закупівлі, який має вирішити конфлікт між Державною аудиторською службою України (ДАСУ) та виробниками військових товарів. Нові правила стосуються регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час воєнного стану, передають Патріоти України.

Про це свідчить картка законопроєкту№10454 на сайті Верховної Ради. Народні депутати проголосували за документ у другому читанні ще 22 лютого. Тоді законопроєкт набрав 259 голосів за.

Як пояснювали в Міністерстві економіки, документ вносить зміни до правил формування прибутку оборонних підприємств, отриманого за постачання продукції за держзамовленням. Зокрема:

  • у разі придбання товарів, робіт та послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничний рівень прибутку, встановлений урядом;
  • для випадків, де рівень прибутку Кабміном не було встановлено, ціна має визначатися відповідно до пропозиції виконавця – з урахуванням його прибутку.

У Національній асоціації підприємств оборонної промисловості України (National Association of Ukrainian Defense Industries, NAUDI ) вже вказували, що закон вирішує суперечку між ДАСУ та постачальниками про рівень прибутку в оборонних закупівлях. "Згідно з позиціями контролюючих органів, оборонні компанії повинні були працювати без прибутку", – розповіли експерти.

Так, наприкінці червня 2023 року стало відомо, що постачальникам Міністерства оборони інкримінували завдання державі збитків на суму 2,5 млрд – оскільки вони не мали права закладати прибуток у свої контракти. Після цього – у липні 2023 року – Кабінет міністрів вніс зміни до постанови про оборонні закупівлі на період дії військового стану, де визначив, що у складі ціни товарів, робіт та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки та оборони може бути зазначений прибуток виконавця.

Проте до цього рішення не увійшла норма, що такий порядок діє весь період дії правового режиму військового стану та має застосовуватись з 24 лютого 2022 року. Тобто він не застосовується заднім числом. Це означає, що за старими контрактами вимоги до постачальників на 2,5 млрд грн не було знято. Тепер цю ситуацію буде врегульовано.

У Кремлі поки одна проблема: Росія хоче підписати "мирну угоду" вістрям крилатої ракети, - воєнний оглядач

вівторок, 29 квітень 2025, 11:58

Воєнний оглядач Василь Пехньо зазначив, що кривавими атаками Росія чітко демонструє своє прагнення до капітуляції України Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. Я від початку не вірив у можливість такої угоди, і дос...

Є проблеми: Російський наступ уже почався, весна позбавила ЗСУ важливої переваги, - WSJ

вівторок, 29 квітень 2025, 11:28

Російський весняний наступ уже почався. З приходом теплої погоди ґрунт твердне, а листя на деревах знижує ефективність українських безпілотників, передають Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal. Кадри одного з недавніх російських шту...