"Потрібна свобода": У Китаї продовжуються масові протести проти COVID-обмежень, мітингувальники вимагали відсторонення від влади Сі Цзіньпіна

У найбільших містах Китаю продовжуються демонстрації, викликані гнівом людей із приводу дедалі дорожчої політики країни щодо боротьби з коронавірусом. Протестувальники вимагають відставки правлячої Комуністичної партії та лідера держави Сі Цзіньпіна, передають Патріоти України.

Як пише CNN, протести проходять щонайменше у 16 місцях по всій країні, включно з двома найбільшими містами Китаю, столицею Пекін і фінансовим центром Шанхай. До вечора неділі масові демонстрації поширилися на Ченду, Гуанчжоу та Ухань, де тисячі мешканців закликали не лише до припинення обмежень Covid, а й до політичних свобод. Жителі деяких закритих районів знесли бар'єри та вийшли на вулиці,

Багато хто тримав у руках чисті аркуші білого паперу – символічний протест проти цензури – і скандували: "Потрібні права людини, потрібна свобода".

Громадські протести надзвичайно рідкісні в Китаї, де Комуністична партія посилила контроль над усіма аспектами життя, розпочала широкомасштабні репресії проти інакодумства, знищила більшу частину громадянського суспільства та побудувала високотехнологічну державу спостереження.

Доцентка Університету штату Джорджія, яка вивчає китайську політику та ЗМІ, Марія Репнікова вважає, що протести в Китаї, які і так відбуваються досить рідко, зазвичай не мають такого масштабу та прямої спрямованості проти центрального уряду та лідера нації.

"Це інший тип протесту, відмінний від більш локальних протестів, які ми спостерігали за останні два десятиліття, які, як правило, зосереджують свої претензії та вимоги на місцевих чиновників та на дуже цілеспрямованих соціальних та економічних проблемах", – сказала експертка.

За її словами, цього разу протести розширилися, включивши в себе "різкіший вираз політичного невдоволення поряд з побоюваннями з приводу блокувань Covid-19".

Як пише видання, в останні місяці з'являється все більше ознак того, що у населення закінчилося терпіння у зв'язку з нульовим Covid після майже трьох років економічних труднощів та порушення повсякденного життя.


Є інтерес: Названо країни, які найбільше хочуть залишити в себе біженців з України

середа, 16 квітень 2025, 11:28

Європейські країни зацікавлені в тому, щоб українські біженці залишилися у них. Передусім це стосується країн, які найбільш зрілі в питанні міграційної політики. Про це в коментарі РБК-Україна сказав макроекономіст, банкір, доктор економічних наук, екс...

Проти був один нардеп: Рада підтримала продовження дії воєнного стану і мобілізації в Україні

середа, 16 квітень 2025, 11:25

У середу, 16 квітня, Верховна Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію. Про це повідомляє нардеп Ярослав Железняк, передають Патріоти України. Так, парламент 15-ий раз за це скликання схвалив продовження воєнного стану до 06 серпня (на 90-то днів). «...